دعوت دبیر دوازدهمین دوره جوایز ایسفا از فیلمسازان به شرکت در این رویداد؛ ۲۱ آذر ۱۴۰۰؛ آخرین مهلت ثبت نام

آخرین اخبار

دعوت دبیر دوازدهمین دوره جوایز ایسفا از فیلمسازان به شرکت در این رویداد؛ ۲۱ آذر ۱۴۰۰؛ آخرین مهلت ثبت نام
اخبار اخبار انجمن
۰۷ آذر ۱۴۰۰

مرجان اشرفی‌زاده دبیر دوازدهمین دوره جوایز ایسفا از مهلت ۱۵ روزه مانده تا پایان مهلت ثبت نام در این آکادمی خبر داد و گفت: داوری فیلم‌های کوتاه در این رویداد توسط اعضای آکادمی فیلم کوتاه ایران که متشکل از سینماگران و فعالان سینمای کوتاه ایران است انجام می شود که این امر امکان رویکردهای سلیقه‌ای را به حداقل می‌رساند.

به‌ گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از روابط عمومی دوازدهمین دوره جوایز ایسفا، مرجان اشرفی‌زاده دبیر دوازدهمین دوره جوایز ایسفا با اشاره به مهلت باقیمانده برای ثبت‌نام در این آکادمی تا ۲۱ آذر۱۴۰۰ گفت: ۱۵ روز تا پایان مهلت ثبت نام در جوایز ایسفا باقیمانده است. این فیلم‌های داستانی و تجربی می‌توانند تا ۳۰ دقیقه داشته باشند و برای اولین بارهم باشد که فرم حضور در جوایز ایسفا را پر می‌کنند.

وی افزود: هیات انتخاب ایسفا همچنین در دوره دوازدهم در نظر دارد حداکثر ۲۰ فیلم را از میان آثاری که تاکنون به هر دلیلی فرصت حضور در سایر جشنواره‌ها و فستیوال‌ها را نداشته‌اند، ارزیابی و برای شرکت در این دوره دعوت کند.

کارگردان فیلم سینمایی «آبجی» با ارائه یک پیشنهاد به فیلمسازان فیلم کوتاه بیان کرد: پیشنهاد من این است فیلمسازانی که به اصطلاح تور جشنواره‌ای اثر خود را به تازگی آغاز کرده‌اند، برای حضور در دوازدهمین دوره جوایز ایسفا عجله نکنند. زیرا اگر فیلم‌شان مورد تایید هیات انتخاب قرار نگیرد، فرصت حضور در این آکادمی را برای دوره آینده حتی در صورتی که فیلمشان در جشنواره‌های مورد تایید ایسفا پذیرفته هم شده باشد، از دست خواهند داد. چراکه از قواعد این رویداد این است که صاحبان آثار تنها یک بار فرصت ثبت درخواست حضور در ایسفا را دارند و فیلم‌های کوتاهی که طی دو سال گذشته در یکی از جشنواره‌های مورد تایید ایسفا شرکت کرده باشند، می‌توانند متقاضی شرکت در جایزه ایسفا باشند.

وی ادامه داد: اگر فیلمی برای دومین بار متقاضی حضور در ایسفا باشد، در هر مرحله‌ای از فرآیند پیشبرد جایزه که به این تخلف پی برده شود، از مسابقه کنار گذاشته خواهد شد.

اشرفی‌زاده درباره داوری آثار نیز بیان کرد: طی چند روز آینده فراخوان شرکت در داوری منتشر خواهد شد و اعضای آکادمی فیلم کوتاه ایران که بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای انجمن فیلم کوتاه ایران(ایسفا)، داوران مهمان و برگزیدگان دوره‌های گذشته جوایز ایسفا هستند می‌توانند ما را در امر داوری همراهی کنند. این شیوه از داوری امکان اتخاذ رویکردهای سلیقه‌ای و به دنبال آن احتمال اعتراضاتی را که طی این سال‌ها به برخی انتخاب‌ها یا داوری‌ها در جشنواره‌ها شاهد بوده‌ایم، به حداقل می‌رساند.

دوازدهمین دوره جوایز ایسفا به دبیری مرجان اشرفی زاده بهار ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

*
*
*