در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

در روز پنجم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟
اخبار انجمن
۲۲ آبان ۱۳۹۵

 

شب دانشجویان سینما، نشست جایگاه تدوین در سینمای حرفه ای، نشست تیتراژ در سینما، مرور آثار مصطفی آل احمد، مرور فیلم های کوتاه برنده اسکار سینمای آلمان، نشست های بررسی آثار مسابقه ملی از مهمترین برنامه های روز پنجم سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، در پنجمین روز جشنواره سی و سوم شنبه ۲۲ آبان که با عنوان روز «دانشجویان سینما» نامگذاری شده است، از ساعت ۱۹:۳۰ در سالن ۲ برنامه ویژه این روز برگزار می شود.

از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن ۲ امیر مهران درباره «تیتراژ در سینما» سخن می گوید و از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۳ نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «جشنواره فیلم کوتاه بزرگ‌ترین جشنواره ایران» با حضور نازنین مفخم برگزار می شود. در همین ساعت نشست بررسی آثار داستانی و تجربی بخش مسابقه ملی توسط انجمن فیلم کوتاه در سالن ۲ برگزار می شود.

در سالن ۴ نیز از ساعت ۱۷:۳۰ در بخش مرور آثار مصطفی آل احمد فیلم های «تو کار سختی انجام دادی که زنده شدی»، «بچه مگس»، «نویسنده بودن» و تیزر فیلم «پوسته» به نمایش در می آید.

در سالن ۴ از ساعت ۱۹:۳۰ فیلم های کوتاه سینمای آلمان که برنده اسکار شده اند مرور می شود.

در آخرین برنامه روز سوم نیز نشست بررسی آثار مستند ساعت ۲۱:۳۰ در سالن ۲ و نشست آثار پویانمایی در همین ساعت در سالن سه برگزار  می شود.

برنامه نمایش فیلم ها نیز مطابق روزهای گذشته در سئانس های ۱۳:۳۰، ۱۵:۳۰، ۱۷:۳۰، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن های مختلف آغاز می شود.

برنامه کامل روز پنجم سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

سالن یک

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ مستند:

مردم خیال/ جواد تقوی/ ۳۰ دقیقه/ مشهد

گروگر/ مصطفی آل احمد/ ۲۳ دقیقه/ تهران

گذر از غبار/ فرشاد اکتسابی/ ۱۱ دقیقه/ تهران

قلمرو سلطان/ روح الله مولوی/ ۱۳ دقیقه/ قم

تور/ مسعود میرزایی و اصغر بشارتی/ ۱۵ دقیقه/ قشم

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه بین الملل:

سوپ الفبا/ استلا نیکُلتا دروسا/ داستانی/ ۱۳ دقیقه/ یونان

گنجینه خاطراتِ من/ تیم ورهاگن/ پویانمایی، تجربی/ ۸ دقیقه/ بلژیک

عشق به یک اسب/ بوریه پرات/ مستند/ ۲۷ دقیقه/ سوئد

سکوت/ فرنوش صمدی و علی عسگری/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ ایتالیا- فرانسه

جریان ششم/ هیرویا ساکورایی/ تجربی/ ۷ دقیقه/ ژاپن

هوگوییتو/ پابلو کاسکو/ داستانی/ ۲۰ دقیقه/ آرژانتین

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه بین الملل:

سرانگشتان/ بزیل وویمن/ داستانی/ ۱۷ دقیقه/ بلژیک

تمرین/ لیلو مانگلزدورف/ تجربی/ ۲ دقیقه/ آلمان

سِمِلی/ میرسینی آریستیدو/ داستانی/ ۱۳ دقیقه/ قبرس

ایوانوویچ/ سرگئی بروفکف/ مستند، داستانی/ ۱۸ دقیقه/ روسیه

نام روز/ مارچلو کینتلا ای بوینارد/ داستانی/ ۱۸ دقیقه/ برزیل

ضایعات آهن/ والتر تورنیه/ انیمیشن/ ۵ دقیقه/ اروگوئه

آواره/ مری- لین چمبرز/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ ایالات متحده

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ داستانی:

چمدان خیس/ اشکان احمدی/ ۱۱ دقیقه/ تهران

عوارض خروج/ محمد نجاریان داریان/ ۱۹ دقیقه/ تهران

کِشَند/ کتایون پرمر/ ۳۰ دقیقه/ تهران

روی بام/ امیرحسین کتب زاده/ ۱۰ دقیقه/ تهران

 چرخه/ محمد بخشی/ ۱۶ دقیقه/ رفسنجان

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ داستانی:

سفیدبرفی/ مهدی مرعشی/ ۲۰ دقیقه/ یزد

چلیپا/ کریم امینی/ ۲۱ دقیقه/ تهران

دختری در میان اتاق/ کریم لک زاده/ ۲۵ دقیقه/ شیراز

سیمین سینماست/ بهمن و بهرام ارک/ ۸ دقیقه/ تبریز

پستوی خالی/ داود جلیلی/ ۲ دقیقه/ قم

سیاه سرفه/ رضا توفیق جو/ ۱۵ دقیقه/ تهران

 

سالن دو

ساعت ۹- کارگاه فیلمنامه نویسی فرهاد توحیدی

ساعت ۱۵:۳۰- نشست «تیتراژ در سینما» با حضور امیر مهران

ساعت ۱۷:۳۰- بررسی آثار مسابقه ملی- داستانی و تجربی

ساعت ۲۱:۳۰- بررسی آثار مسابقه ملی- مستند

سالن سه

ساعت ۱۷:۳۰- نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «جایگاه تدوین در سینمای حرفه ای» با حضور نازنین مفخم

ساعت ۱۹:۳۰- شب دانشجویان سینما (نگاه نو)

ساعت ۲۱:۳۰- بررسی آثار مسابقه ملی – پویانمایی

سالن چهار

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه بین الملل:

پرنده های شکاری/ اود وربیگه/ داستانی/  ۱۶ دقیقه/ بلژیک

دختر تبتی/ هواکینگ ژین/ مستند/ ۳۰ دقیقه/ چین

کشتی سحرآمیز/ یورن اشتیگر/ تجربی، انیمیشن/ ۷ دقیقه/ آلمان

فرشتگان/ نیل موریسو/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ فرانسه

ابرها/ دیه گو مکلین/ انیمیشن، داستانی/ ۱۲ دقیقه/ کانادا

جنگ تن به تن/ تاکر داویلا وود/ داستانی/  ۱۰ دقیقه/ اسپانیا

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ تجربی:

۲۱و ۲۱/ صادق سامریی/ ۱۴ دقیقه/ کرمانشاه

خودم را می کشم و تو مقصری/ علی اکبر محمدخانی/ ۷ دقیقه/ تهران

عراق؛ سال های بیم و امید/ فرشاد اکتسابی/ ۳ دقیقه/ تهران

پارکینگ/ میلاد عباسی/ ۱۰ دقیقه/ تبریز

من از زمین آمده ام/ پوریا مرادی/ ۵ دقیقه/ تهران

مسیر خاکستری/ امیر خان پور/ ۵ دقیقه/ تهران

۹۹۹۹۹۹۹۹۹/ کریم عظیمی/ ۱۰ دقیقه/ اردبیل

ارثیه/ میسا مولوی/ ۸ دقیقه/ تهران

مردی که اینجا نبود/ عطا مجابی/ ۱۸ دقیقه/ قزوین

Cymatic/ تی یام یابنده/ ۱۱ دقیقه/ تهران

ساعت ۱۷:۳۰- مرور آثار مصطفی آل احمد:

تو کار سختی انجام دادی که زنده شدی/ تجربی/ ۱۶ دقیقه

بچه مگس/ تجربی/ ۱۸ دقیقه

تیزر فیلم پوسته/ داستانی/ ۱ دقیقه

نویسنده بودن/ مستند/ ۴۰ دقیقه

ساعت ۱۹:۳۰- سینمای بین الملل/ فیلم های کوتاه آلمان برنده اسکار:

توازن/ ولفگانگ و کریستیان لانشتاین/ انیمیشن/ ۷ دقیقه

کت قرمز/ فلوریان باکسمایر/ داستانی/ ۲۰ دقیقه

مسافر قاچاقی/ په په دانکوارت/ داستانی/ ۱۲ دقیقه

فراری/ اولریکه گروته/ داستانی/ ۲۳ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه بین الملل:

دروغگو/ ماچِی ویکتور/ داستانی/ ۲۵ دقیقه/ لهستان

۱۰ دقیقه از زندگی من/ امیر رضازاده/ تجربی/ ۱۰ دقیقه/ دانمارک

قهوه و کیک/ یانتا اوبلز/ مستند/ ۲۴ دقیقه/ هلند

خاکسترها/ بنیامین روخو/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ شیلی

خوابگرد/ تئودور اوشف/ انیمیشن/ ۴ دقیقه/ کانادا

هم خون/ میتری سمنوف – الینیکوف/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ بلاروس

سالن پنج

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه فیلم های کشور های آسیایی:

پروانه در زمستان/ شوجی تویاما/ داستانی/ ۱۹ دقیقه/ ژاپن

لوح سنگی/ خین وارسو/  مستند/ ۱۷ دقیقه/ میانمار

مرگ در جاده/ آرون کیم/ داستانی/ ۱۵ دقیقه/ کره جنوبی

اوضاع وخیم می­شود/ یو- جیونگ هونگ/ داستانی/ ۱۶ دقیقه/ کره جنوبی

ماندن/ سنگووک اهن/ داستانی/ ۱۴ دقیقه/ کره جنوبی

گذشته/ زهره اردوغان ابانوز/ داستانی/ ۱۲ دقیقه/ ترکیه

کچ/ مهرداد حسنی/ داستانی/ ۱۴ دقیقه/ ایران

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ داستانی:

ملاقات شیشه ای/ یوسف حاتمی کیا/ ۲۵ دقیقه/ تهران

جا مانده/ علیرضا سلطانی/ ۵ دقیقه/ زنجان

روتوش/ کاوه مظاهری/ ۱۹ دقیقه/ تهران

باران آهسته می بارد/ سعید نجاتی/ ۱۵ دقیقه/ قم

قاچار/ امیر امیریان کاظمی/ ۱۱ دقیقه/ تبریز

برگ ها آهسته می ریزند/ محمدرضا زمانی پور/ ۱۴ دقیقه/ بیرجند

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ داستانی:

حفره مشترک/ اسما ابراهیم زادگان/ ۱۷ دقیقه/ تهران

پل/ رضا جمالی/ ۱۲ دقیقه/ اردبیل

بچه های بهشت/ امیرمسعود سهیلی/ ۶ دقیقه/ مشهد

کورسو/ حامد اصلانی/ ۱۵ دقیقه/ تهران

سبز کله غازی/ آرمان خوانساریان/ ۲۹ دقیقه/ تهران

اکسیدان/ عباس نظام دوست/ ۱۴ دقیقه/ تهران

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایران/ مستند:

ده، چهار و نیم، سه و نیم/ مهدی حیدری/ ۳۰ دقیقه/ آمل

مریم، فصل آخر/ طیبه بابایی/ ۳۰ دقیقه/ کرمانشاه

چغامیش/ آریان عطارپور/ ۲۷ دقیقه/ تهران

مامان فریده و باباحسین/ شیرین قره داغی/ ۶ دقیقه/ تهران

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران / پویانمایی/  نمایش دوم

حس مشترک/ محمدحسن عرفان منش/ ۴ دقیقه/ تهران

باور/ امیر واحدی/ ۳ دقیقه/ تبریز

قرمز/ حسین صفارزادگان/ ۲ دقیقه/ تهران

در تیررس/ مرضیه خیرخواه/ ۵ دقیقه/ تهران

دانشمندان هنوز به فکر بشریت هستند/ طیبه بهارلو/ ۶ دقیقه/ رشت

سوزن بان/ مهدی خرمیان/ ۱۰ دقیقه/ تهران

اکتسابات انتسابی/ سمانه شجاعی/ ۴ دقیقه/ تهران

مثل یک پروانه روی یک قلب/ مریم خلیل زاده/ ۱۲ دقیقه/ تهران

مال من است!/ مریم کشکولی نیا/ ۶ دقیقه/ تهران

همراه/ محمد افشارنژاد و محمود آزادنیا/ ۲ دقیقه/ مشهد

سایه ای که نور شد/ نازنین سبحان سربندی/ ۱۳ دقیقه/ تهران

آنتراکت/ سید محمدرضا خردمندان/ ۵ دقیقه/ تهران

لحظات کاغذی/ سحر طرزی/ ۷ دقیقه/ تهران

پنجره فولاد/ ساره شفیعی پور/ ۳ دقیقه/ تهران (خارج از مسابقه)

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش در پردیس چارسو برگزار می شود.

نظرات کاربران

*
*
*