در روز دوم هفته فیلم اروپایی چه فیلم‌هایی به نمایش درآمدند؟

آخرین اخبار

اخبار انجمن
۰۳ آذر ۱۳۹۵

در دومین روز هفته فیلم اروپایی، پنج فیلم کوتاه از کشور هلند و یک فیلم بلند از کشور آلمان در موزه هنرهای معاصر تهران برای علاقه‌مندان به سینما نمایش داده شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هفته فیلم اروپایی که به همت انجمن سینمای جوانان ایران و همکاری موزه هنرهای معاصر و در راستای اهداف بین‌فرهنگی، گسترش مناسبات بین‌المللی، به‌خصوص در بخش فیلم کوتاه  کا رخود را اول آذر ماه آغاز کرد، روز گذشته سه‌شنبه (دوم آذر ماه) روز دوم خود را پشت سر گذاشت.

روز گذشته، پنج  فیلم کوتاه از کشور هلند و یک فیلم بلند داستانی از کشور آلمان در موزه هنرهای معاصر تهران برای حاضران به نمایش درآمدند.

فیلم‌های کوتاه کشور هلند شامل:

فیلم کوتاه داستانی “آلیس” محصول سال ۲۰۱۵ به مدت ۱۴ دقیقه در سانس اول به نمایش درآمد.

«آلیس زن تنها و منزوی سی ساله‌ای است که زندگی یکنواختی دارد.»

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و فیلمنامه: هانا وربوم، تصویربرداری: لنرت هیلگه، تدوین: مانوئل رومبلی، طراحی صدا: لنرت هونفلد، موسیقی: یوپ بیوینگ، تهیه‌کننده: هانا وربوم، نورته دگسترا.

“فرشته‌های تازه وارد” محصول سال ۲۰۱۵به مدت ۲۳ دقیقه در سانس اول به نمایش درآمد.

«علی، برادر کوچکش و والدینشان از مهاجران افغانی هستند. آن‌ها به تازگی در ترکیه مستقر شده‌اند.»

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: ابوذر امینی، فیلمنامه: ابوذر امینی، تصویربرداری: داوود هیلمندی، تدوین: ابوذر امینی، طراحی صدا: ماتئو طاهری، تهیه‌کنند: جیا ژائو.

“ماه شکسته” ارنو دیریکس به مدت ۱۱ دقیقه در سانس اول به نمایش درآمد.

«پسر ۶ ساله‌ای به همراه پدرش برای بازسازی نیمه شکسته ماه به آن سفر می‌کنند و در‌می‌یابند که مادر نیز آنجاست.»

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: آرنو دریکس، تهیه‌کنند: کارامل پیکچرز.

“تازه” افییه بلانکن فورت به مدت ۱۹ دقیقه در نمایش اول به نمایش درآمد.

« پسربچه ۸ ساله سیاهپوستی به تازگی در هلند ساکن شده‌است؛ در کلاس درس با چشم‌های درشت خود به اطراف می‌نگرد: واژه‌ها، صداها و جمله‌ها همه برای او بیگانه‌اند؛ با او در سفر مکتشفانه‌اش همراه می‌شویم…»

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: اِجه بلنکوورت، تصویربرداری: تون پترز، تدوین: تیم رُزا، طراحی صدا: هِن ورهووِن.

“روزگاری یک درخت” مارلن فان درورف به مدت ۱۴ دقیقه در سانس اول به نمایش درآمد.

«دختر یازده ساله‌ای به یک درخت در جنگل “جغد پیر بزرگ” بسیارعلاقه‌مند است. او هر روز برای تماشا کردن دنیا از درخت بالا می‌رود…»

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: مارلین وَن‌دِر‌وِرف، فیلمنامه: مارلین وَن‌دِر‌وِرف، تصویربرداری: دیک هاروین و مارلین وَن‌دِر‌وِرف، تدوین: تیم ویبِنا، طراحی صدا: برام میندرسما و سَندر دِنبرودر، تهیه‌کنند: فیلیپ ونتراپ.

فیلم داستانی بلند کشور آلمان:

“هدیه خدایان” ساخته الیور هافر به مدت ۱۰۲ دقیقه در سانس دوم به نمایش درآمد.

گفتنی«آنا بیشوف بازیگر تأتری‌ست که تهیه‌کننده از تمدید قرارداد با او سر باز می‌زند. آنا به یک بنگاه کاریابی مراجعه می‌کند و مسیر تازه‌ای در زندگی‌اش باز می‌شود…»

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: الیور هافنر، فیلمنامه: الیور هافنر، تهیه‌کنند: اینگو فلیس.

گفتنی‌ست، در این رویداد فرهنگی فیلم‌های کوتاه و بلندی از کشورهای اتریش، فرانسه، آلمان، لهستان، هلند و سوییس از تاریخ یکم تا پنجم آذر ماه در محل موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درخواهند آمد.

نظرات کاربران

*
*
*