در روز اول جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

در روز اول جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟
اخبار انجمن
۱۸ آبان ۱۳۹۵

همایش بین المللی فیلم کوتاه، مرور آثار خسرو سینایی، نشست مدیر جشنواره تامپره فنلاند و حضور ابراهیم حاتمی کیا در نشست «سینما و یک دیدگاه» از مهمترین برنامه های روز نخست سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، در نخستین روز جشنواره سی و سوم از ساعت ۹ صبح سه شنبه ۱۸ آبان، همایش بین المللی «فیلم کوتاه؛ گذشته، حال، آینده» با ارائه مقالات پذیرفته شده در سالن شماره ۲ پردیس چارسو آغاز می شود و سپس با برگزاری مراسم افتتاحیه در ساعت ۱۳ در سالن ۳ جشنواره سی و سوم به صورت رسمی کار خود را آغاز می کند.

از ساعت ۱۷:۳۰ نشست بررسی آثار مسابقه ملی (داستانی و تجربی) در سالن ۲ برگزار می شود. در همین سالن از ساعت ۱۹:۳۰ «یوکاپکا لاکسو» مدیر جشنواره تامپره فنلاند به گفت وگو با مخاطبان می پردازد و سپس از ساعت ۲۱:۳۰ نشست بررسی آثار مسابقه ملی (مستند) با موضوع «مستند سازی از ایده تا پخش» با حضور سعید رشتیان، تهیه کننده و رئیس انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران برگزار می شود.

در سالن ۳ از ساعت ۱۷:۳۰ نشست «سینما و یک دیدگاه» با حضور ابراهیم حاتمی کیا و با اجرای رامتین شهبازی برگزار می شود.

در سالن ۴ از ساعت ۱۷:۳۰ آثار استاد خسرو سینایی مرور می شود. در این برنامه که با عنوان «به انتخاب استاد» برگزار می شود مستندهای «حاج مصور»، «حسین یاوری»، «شرح حال»، «میان سایه و نور» و «گواهان تاریخ» به انتخاب استاد سینایی به نمایش در می آید.

برنامه روز اول سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

سه شنبه ۱۸ آبان

سالن یک

ساعت ۱۳:۳۰ (مسابقه سینمای ایران / مستند):

راه بی عبور / محمدرضا حافظی / ۳۰ دقیقه / خرم آباد

غلامرضا / مصطفی امامی / ۲۹ دقیقه / تهران

ساعت ۱۵:۳۰ (مسابقه فیلم های کشور های آسیایی):

پروانه در زمستان / شوجی تویاما / داستانی / ۱۹ دقیقه / ژاپن

لوح سنگی / خین وارسو /  مستند / ۱۷ دقیقه / میانمار

مرگ در جاده / آرون کیم / داستانی / ۱۵ دقیقه / کره جنوبی

اوضاع وخیم می شود / یو- جیونگ هونگ / داستانی / ۱۶ دقیقه / کره جنوبی

ماندن / سنگووک اهن / داستانی / ۱۴ دقیقه / کره جنوبی

گذشته / زهره اردوغان ابانوز / داستانی / ۱۲ دقیقه / ترکیه

کچ / مهرداد حسنی / داستانی / ۱۴ دقیقه / ایران

ساعت ۱۷:۳۰ (مسابقه بین الملل / نمایش اول):

پناه جو / اورلین میلچف / داستانی / ۲۷ دقیقه / بلغارستان

سرزمین مادری / آلیسی تلنگوت / مستند، انیمیشن / ۶ دقیقه / کانادا

یادگاری / ماتیاس اشتادینگه / داستانی / ۲۴ دقیقه / آلمان

سعیده / النورا اُسمونالیوا / داستانی /  ۱۴ دقیقه / قرقیزستان

کاروان آنتوین / دیمیتری کیمپلر / انیمیشن، مستند / ۱۸ دقیقه / بلژیک

علامت رمز کولترین / مونیکا ماتزیتلی / داستانی / ۱۱ دقیقه / ایتالیا

شروع دوباره / مایکا سِیکه / انیمیشن / ۸ دقیقه / ژاپن

ساعت ۱۹:۳۰ (مسابقه سینمای ایران / داستانی):

پیژامه راه راه پدر را باد برد / محمد صادقی / ۱۸ دقیقه / مشهد

ماجرای نیمروز / ماریا ماوتی / ۱۵ دقیقه / اشنویه

محاق / علی درخشنده /  ۲۱ دقیقه / تهران

وال ها / بهنام عابدی / ۲۰ دقیقه / تهران

قضاوت / محمد اسفندیاری / ۱۴ دقیقه / تهران

ساعت ۲۱:۴۵ (مسابقه سینمای ایران / داستانی):

نیستان /  ابراهیم ایرج زاد / ۱۳دقیقه / تهران

ابراهیم / پویان رنجبر و ایمان باقری / ۱۸ دقیقه / شیراز

هنوز نه / آرین وزیردفتری / ۱۵ دقیقه / تهران

سالگرد / آزاده آبادپور / ۱۶ دقیقه / کرج

عملیات ۷۴۷ / محمد اسماعیلی / ۲۴ دقیقه / تهران

سالن ۲

ساعت ۹

همایش بین المللی (فیلم کوتاه؛ گذشته، حال، آینده)

ساعت ۱۷:۳۰

بررسی آثار مسابقه ملی- داستانی و تجربی

ساعت ۱۹:۳۰

نشست مدیر جشنواره تامپره فنلاند

ساعت ۲۱:۳۰

بررسی آثار مسابقه ملی- مستند

سالن ۳

ساعت ۱۳

مراسم افتتاحیه سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران

ساعت ۱۷:۳۰

نشست «سینما و یک دیدگاه» با حضور ابراهیم حاتمی کیا

سالن ۴

ساعت ۱۵:۳۰

مسابقه سینمای ایران  / مستند /  نمایش اول

هند مینی / دلاور دوستانیان / ۳۰ دقیقه / کرج

تشریفات خصوصی / سجاد ایمانی / ۲۹ دقیقه / نورآباد ممسنی

بهتر از زندگی / ماهان خمامی پور / ۳۰ دقیقه / تهران

ساعت ۱۷:۳۰

به انتخاب استاد: مرور آثار برگزیده استاد خسرو سینایی

حاج مصور / مستند / ۱۴ دقیقه

حسین یاوری / مستند / ۱۲ دقیقه

شرح حال / مستند / ۱۲ دقیقه

میان سایه و نور / مستند / ۲۵ دقیقه

گواهان تاریخ / مستند / ۲۵ دقیقه

ساعت ۱۹:۳۰ (سینمای بین الملل / بخش غیر رقابتی ویدئو آرت):

اسکلت / کای وِلف هویمه / ۵ دقیقه / آلمان

اتاق شماره ۳/ ایلکا وُلانن / ۴ دقیقه / فنلاند

پاریس در روز و شب / کنستانتین کنُوالوف و آیرینا نیوسترواِوا / ۵ دقیقه / روسیه

دو داستان / پیتر مِدر / ۲ دقیقه / آلمان

بهار و پاییز / ماساهیرو اُسوکا / ۱۲ دقیقه / ژاپن

تریپتوکوس / کائورو فوروکو / ۱ دقیقه / جمهوری اسلواکی

این حالت / تایجا گلدبلات / ۷ دقیقه / فنلاند

تمام پوسیده / مکس هاتلر / ۴ دقیقه / انگلستان

به ساحل رسیده / آرتور پچینگ / ۱ دقیقه / آلمان

سیبِ فوجی / ماریک شورمن / ۹ دقیقه / چین

ساعت ۵ (مسابقه بین الملل / نمایش اول):

سوپ الفبا / استلا نیکُلتا دروسا / داستانی / ۱۳ دقیقه / یونان

گنجینه خاطراتِ من/ تیم ورهاگن / پویانمایی، تجربی / ۸ دقیقه / بلژیک

عشق به یک اسب / بوریه پرات / مستند / ۲۷ دقیقه / سوئد

سکوت / فرنوش صمدی و علی عسگری / داستانی / ۱۵ دقیقه / ایتالیا- فرانسه

جریان ششم/ هیرویا ساکورایی / تجربی / ۷ دقیقه / ژاپن

هوگوییتو / پابلو کاسکو / داستانی / ۲۰ دقیقه / آرژانتین

سالن ۵

ساعت ۱۵:۳۰ (مسابقه سینمای ایران / داستانی):

چمدان خیس / اشکان احمدی / ۱۱ دقیقه / تهران

عوارض خروج / محمد نجاریان داریان / ۱۹ دقیقه / تهران

کِشَند / کتایون پرمر / ۳۰ دقیقه / تهران

روی بام / امیرحسین کتب زاده / ۱۰ دقیقه / تهران

 چرخه / محمد بخشی / ۱۶ دقیقه / رفسنجان

ساعت ۱۷:۳۰ (مسابقه سینمای ایران / داستانی):

سفیدبرفی / مهدی مرعشی / ۲۰ دقیقه / یزد

چلیپا / کریم امینی / ۲۱ دقیقه / تهران

دختری در میان اتاق / کریم لک زاده / ۲۵ دقیقه / شیراز

سیمین سینماست / بهمن و بهرام ارک / ۸ دقیقه / تبریز

پستوی خالی / داود جلیلی / ۲ دقیقه / قم

سیاه سرفه / رضا توفیق جو / ۱۵ دقیقه / تهران

ساعت ۱۹:۳۰ (مسابقه سینمای ایران / مستند):

زمستان شمعدانی… / لیلا احدی / ۱۷ دقیقه / اردبیل

… و نغمه ریز / مسعود اسدی / ۱۷ دقیقه / مشهد

ایرانستاگرام / شکوفا کریمی / ۳۰ دقیقه / تهران

مراقبت از ژوناس / قصیده گلمکانی / ۷ دقیقه / تهران

فاتحین دز / احسان صامت زاده / ۲۵ دقیقه / دزفول

ساعت ۲۱:۳۰ (مسابقه فیلم های کشور های آسیایی):

مستِ قلندر / دیویج روپچند / داستانی / ۱۵ دقیقه / هند

یک گام به جلو / سانژار بکژانوف / تجربی / ۱۱ دقیقه / قزاقستان

باران آهسته می بارد / سعید نجاتی / داستانی / ۱۵ دقیقه / ترکیه – ایران

سوریه، عشق من / هایک ماتِئوسیان / داستانی / ۵ دقیقه / ارمنستان

تفنگ، شغال، گرگ و پسر / ولید مؤنس / داستانی / ۱۸ دقیقه / لبنان

آموزگار ارشد / مو شا / داستانی / ۲۴ دقیقه / چین

آینه های پریده رنگ / سالم صلواتی / داستانی / ۱۶ دقیقه / ایران

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش در پردیس چارسو برگزار می شود.

نظرات کاربران

*
*
*