در اولین روز جشنواره منطقه‌ای «آگِر» برگزار شد: نشست تخصصی «عکاسی مردم‌نگاری» با حضور حسن غفاری

در اولین روز جشنواره منطقه‌ای «آگِر» برگزار شد: نشست تخصصی «عکاسی مردم‌نگاری» با حضور حسن غفاری
اخبار انجمن جشنواره های منطقه ای
۱۶ شهریور ۱۳۹۷

حسن غفاری در نشست تخصصی «عکاسی مردم‌نگاری» در اولین روز جشنواره منطقه‌ای «آگِر»، تأثیرگذاری عکاسی مستند اجتماعی را  فراتر از زمان و مکان دانست.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نشست تخصصی «عکاسی مردم‌نگاری» از ساعت ۱۸ تا ۲۰  پنجشنبه پانزدهم شهریور دراولین روز از شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگِر»، توسط حسن غفاری و با استقبال هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار شد.

حسن غفاری کارشناس ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران، عکاس مستند اجتماعی با گرایش مردم‌شناسی خارج از فضاهای شهری(روستاها، ایلات و عشایر)، عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران، انجمن عکاسان دوست‌دار میراث فرهنگی و گردشگری و انجمن عکاسان بحران است و از اواخر دهه‌ی ۶۰ عضو انجمن سینمای جوانان ایران بوده است. وی فعالیت‌های انتشاراتی و پژوهشی، برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی، عکاسی صحنه فیلم‌های سینمایی و همچنین جوایز متعدد عکاسی را در کارنامه خود دارد.

غفاری در این نشست به معرفی عکاسی مستند و زیرشاخه‌های آن پرداخت و سپس به تشریح «عکاسی مردم‌نگاری به عنوان شاخه‎ای از عکاسی مستند و به بیانی دیگر عکاسی مستند اجتماعی، پرداخت.

او همچنین با اشاره به این‌که عکاسی خبری  به عنوان یکی دیگر از زیرشاخه‌های عکاسی مستند، مقطع و برشی محدود از زمان را در بر می‌گیرد، تأثیرگذاری و ابعاد عکاسی مستند اجتماعی را فراتر از زمان و مکان دانست.

عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران در ادامه با نمایش مجموعه عکس‌هایی از عکاسان برجسته و صاحب سبک مستند اجتماعی به تحلیل دقیق‌تری از مباحث مطرح شده پرداخت.

شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگر» از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ شهریورماه سال ۱۳۹۷به مدت چهار روز در استان همدان، شهرستان ملایر، با حضور استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان توسط انجمن سینمای جوانان ملایر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری ویژه شهر ملایر در حال برگزاری است.

نظرات کاربران

*
*
*