حضور پوتین در گوادالاخارا

حضور پوتین در گوادالاخارا
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

انیمیشن کوتاه «پوتین» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحسن پورمحسنی شکیب و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان رشت در بخش رقابتی جشنواره فیلم معتبر و اُسکاری گوادالاخارا (مکزیک) حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این سومین حضور متوالی انیمیشن «پوتین» در جشنواره‌‌‌‌های مورد تایید آکادمی اسکار بوده که با توجه به قوانین این آکادمی، انیمیشن پوتین را واجد شرایط و صلاحیت حضور در اُسکار دانشجویی ‌می‌کند.

 

جشنواره «گوادالاخارا» با قدمتی بالغ بر سی و هفت سال یکی از مهم‌ترین جشنواره‌ها در زمینه انیمشین در سطح بین‌المللی و جهان محسوب می‌شود. این رویداد، مهم‌ترین و بزرگترین جشنواره‌ در آمریکای لاتین است که نقشی مهم در صنعت فیلم و انیمیشن ایفا کرده و در طی سال‌های فعالیت خود، توانسته جایگاهش را با هدف تبادل تجربیات خلاقانه بین متخصصان، منتقدان بین‌المللی فیلم و دانشجویان در سطح ملی و بین‌المللی، پیدا کند.

 

این جشنواره از تاریخ ده الی هیجده ماه ژوئن برگزار می‌شود.

 

انیمیشن کوتاه «پوتین» پیش از این به هفدهمین دوره‌ جشنواره انیمیشن انیمایو (اسپانیا) و بیست و دومین دوره جشنواره لِبو (شیلی) که مورد تایید آکادمی اُسکار هستند، راه یافته بود.

 

در خلاصه این انیمیشن آمده است که: «پرنده‌ای در شهری جنگ‌زده که در آن چیزی جز اجساد مرده نیست، به دنبال غذا می‌گردد تا به جوجه‌هایش غذا بدهد …»

 

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: سیدمحسن پورمحسنی شکیب

کارگردان هنری: پژمان ماله‌میر

تهیه‌کنندگان: انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رشت  و سیدمحسن پورمحسنی شکیب

انیمیشن و استوری‌بورد آرتیست: پژمان ماله‌میر

طراح کاراکتر و پس زمینه: پژمان ماله‌میر

رنگ آمیزی: مریم جعفری

طراحی و ترکیب صدا: محمد زمان‌ثانی

فولی افکت: مریم یعقوبی

پخش‌کننده: درگاه فیلم ایران

 

 

نظرات کاربران

*
*
*