حضور فیلم‌های کوتاه فیلم‌ساز گیلانی در جشنواره‌های جهانی

حضور فیلم‌های کوتاه فیلم‌ساز گیلانی در جشنواره‌های جهانی
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

 

آثار محمدرضا ستاره‌شناس، استاد دانشگاه و مدرس انجمن سینما جوانان ایران دفترلاهیجان به جشنواره‌های بین‌المللی راه‌یافتند.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های کوتاه «دنیای دیروز دنیای امروز»،«موقعیت ساعت دوازده» ، «بدون مرز»، «چشم تار» و «پایان برای بازگشت» اثر محمدرضا ستاره‌شناس در جشنواره فیلم «کالاکاری» هندوستان رقابت می‌کنند.

 

محمدرضا ستاره شناس کارشناس و کارشناس ارشد سینما و استاد دانشگاه و مدرس انجمن سینما جوانان ایران – دفترلاهیجان است که فیلم‌سازی را از سال 1392 اغاز کرده است.

 

گفتنی است فیلم کوتاه «موقعیت ساعت دوازده» ساخته شده در انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر چالوس، به تازگی فینالیست جشنواره موج نو بوسان کره (2022) بوده و در جشنواره بین‌المللی کات در نیوجرسی آمریکا (2022) حضور داشته است. این فیلم درباره عکاس و نقاش، بازیگر و کارگردان تأتر، با موقعیتی مواجه می‌شوند که احساس می‌کنند قبلاً در آن بوده‌اند و آن را تجربه کرده‌اند. (دژاوو)

همچنین فیلم کوتاه «بدون مرز» داستان دو مرد را روایت می‌کند که به شدت تحت تاثیر رسانه‌ها هستند. تصاویر آن‌ها را احاطه کرده و زندگی آن‌ها را تسخیر می‌کند .«بدون مرز» نیز اخیرا در جشنواره بین‌المللی جایزه گربه سیاه (2022) حضور داشته است و فیلم کوتاه «دنیای دیروز دنیای امروز» که به زندگی قبل از موبایل‌های پیشرفته و هوشمند می‌پردازد به‌تازگی در جشنواره بین‌المللی پاناما آمریکا  (2022)، جشنواره سلامت تونس (2022)، جشنواره بین‌المللی دره سینون ولز جنوبی (2022)، جشنواره بین‌المللی جایزه گربه سیاه (2022)  و جشنواره بین المللی cineaste هند (2022) اکران شده است.

فیلم کوتاه «چشم تار» نیز اخیرا در جشنواره بین‌المللی جایزه گربه سیاه (2022)  حضور داشته و فینالیست جشنواره موج نو بوسان کره (2022) بوده است.

نظرات کاربران

*
*
*