حضورعکاس مهابادی در جشنواره جهانی GCCA2020 انگلستان

حضورعکاس مهابادی در جشنواره جهانی GCCA2020 انگلستان
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۱۳ بهمن ۱۳۹۹

 

یک اثر از عکاس دانش‌آموخته سینمای جوان مهاباد در جشنواره دوسالانه بین‌المللی عکس  GCCA2020  لندن در بین 9 نفر عکاس برتر بخش آماتور جهت کسب جایزه 10 هزار دلاری حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد  با اعلام این خبر گفت: شمال (فایق) اشترابه عکاس جوان مهابادی جزء 9 عکاس برتر جشنواره در لیست کوتاه جشنواره در دسته آماتور پس از رأی داوران در لیست رقابت جهت کسب جایزه 10 هزار دلاری قرار گرفت.

رحیم بایزیدی با اشاره به این‌که این جشنواره توسط انجمن جهانی بتن و سیمان برگزار می‌شود، افزود: برای شرکت در این جشنواره 12هزارو 400 عکس از سراسر دنیا از طریق فراخوان ارسال شده بود که عکس عکاس جوان مهابادی در لیست نهایی قرار گرفته است .

این جشنواره دارای بخش‌های مختلف از جمله: طراحی شهری UrbanConcrete – زیرساخت oncreteInfrastructure- بتن در زندگی روزمره ConcreteInDailyLife – بتن در فیلم ویدیویی ConcreteinLifeVideo بود که شرکت‌کنندگان می‌توانستند در این بخش‌ها شرکت کنند.

بایزیدی گفت: شمال اشترابه در بخش بتن در زندگی روزمره شرکت کرده است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مسابقه، یادآوری و تجلیل از نقش حیاتی بتن در جهان، انعطاف پذیری، استحکام، دوام و پایداری آن است.

وی تصریح کرد: شمال اشترابه متولد1375 دارای کارشناسی عمران و فارغ‌التحصیل رشته عکاسی از انجمن سینمای جوانان مهاباد است. وی فعالیت کاری خود را از سال 96 آغاز کرده و در موضوعات عکاسی مستند و خیابانی فعالیت دارد .

اشترابه، رتبه اول تک‌عکس به همراه لوح و تندیس جشنواره فیلم و عکس مهاباد، رتبه دوم عکس کار و من دراستان آذربایجان‌غربی، جایزه بهترین عکس عکس با موضوع (فرهنگ زندگی کرونایی) در استان اراک در کارنامه کاری خود دارد.

این جشنواره در شهر لندن برگزار می‌شود و به هر یک از برندگان حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای در هر گروه به همراه یکی از نامزدهای نهایی جایزه بهترین عکس سال «بتن در زندگی» اعطا خواهد شد .برنده اصلی جایزه نقدی به مبلغ ده هزار دلار دریافت خواهد کرد.

به برندگان نهایی از هر گروه نیز جایزه نقدی به مبلغ ۲۵۰۰ دلار آمریکا تعلق خواهد گرفت.

 

 

نظرات کاربران

*
*
*