در آیین اختتامیه دوره سی‌ونهم؛
جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزیدگان خود را شناخت

آخرین اخبار

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>در آیین اختتامیه دوره سی‌ونهم؛</span><br/>جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزیدگان خود را شناخت
اخبار اخبار انجمن سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران
۰۲ آبان ۱۴۰۱

 

 

برگزیدگان دو بخش «مسابقه سینمای ایران» و «مسابقه سینمای بین‌الملل» سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

 

به گزارش ستاد خبری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، مراسم اختتامیه این رویداد شامگاه دوشنبه 2 آبان در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار و جوایز این جشنواره به منتخبان اهدا شد. اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

 

*بخش مسابقه «سینمای ایران»

فیلم تجربی:

لوح تقدیر بهترین کارگردان فیلم تجربی برای فیلم «صبحانه» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا

برگ زرین بهترین کارگردانی فیلم تجربی برای «اتاق آقای ون» به کارگردانی احسان میرزایی

 

فیلم پویانمایی:

برگ زرین بهترین پویانمایی برای «سمپاش» ساخته فرنوش عابدی

 

فیلم مستند:

برگ زرین بهترین تحقیق و پژوهش در فیلم  مستند برای فیلم «سوری» به کارگردانی سولمازعلیزاده

برگ زرین بهترین کارگردانی مستند برای فیلم «من زنده برگشتم» به کارگردانی مجتبی حیدری

 

*بخش داستانی

دیپلم افتخار بهترین موسیقی برای فیلم «از اینجا باز شود» بهنام عمران

دیپلم افتخار بهترین گریم برای فیلم «تکه‌ای از تو» امید گلزاده

دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه و لباس برای فیلم «شیهه» ریحانه اسماعیلیان و مینا سلیمی

دیپلم افتخاربهترین طراحی جلوه‌های ویژه برای فیلم «نوشابه مشکی» حسن نجفی منش

دیپلم افتخار بهترین بازیگری برای فیلم‌های «پذیرایی سیمین» و «تکه‌ای از تو» نازنین احمدی

برگ زرین بهترین فیلمبرداری برای فیلم «تکه‌ای از تو» آرمان فیاض

برگ زرین بهترین تدوین برای فیلم «نوشابه مشکی» علی گورانی

برگ زرین بهترین صدا برای فیلم «۳:۳۳» پژمان راژ و آزاد صادقی

برگ زرین بهترین فیلمنامه اقتباسی «جناکات» عطا مجابی

برگ زرین بهترین فیلمنامه برای فیلم «شیهه» نفیسه زارع و عاطفه صالحی

جایزه ویژه دبیر به دلیل نگاه متفاوت به مسأله زنان در جامعه امروز برای فیلم «وقفه» به کارگردانی مانا پاک‌سرشت

برگ زرین بهترین کارگردانی فیلم داستانی برای فیلم «نوشابه مشکی» محمد پایدار

جایزه ویژه هیات داوران در بخش کارگردانی فیلم داستانی برای «کرم ابریشم» امیر هنرمند

برگ زرین بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران برای فیلم «اندروا» امیر پذیرفته و انجمن سینمای جوانان ایران

 

بهترین فیلم از نگاه مخاطبان

بهترین فیلم از نگاه مخاطبان برای «نوشابه مشکی» ساخته محمد پایدار با ۱۶۳۲ رای

 

جایزه ویژه دبیر جشنواره

جایزه ویژه دبیر به دلیل نگاه متفاوت به مسأله زنان در جامعه امروز برای فیلم «وقفه» ساخته مانا پاک‌سرشت

 

بخش مسابقه «سینمای بین‌الملل»

جایزه بهترین فیلم انیمیشن برای «فقدان» به کارگردانی مارک هریچر از فرانسه

جایزه بهترین فیلم تجربی برای فیلم «حوضچه جاذبه» به کارگردانی جاناتان په از فرانسه

جایزه بهترین فیلم مستند برای فیلم «زادگاه» به کارگردانی جووانی مونتانیا از ایتالیا

جایزه بهترین فیلم داستانی برای «پنجره‌های قدیمی» به کارگردانی میتهم ریدا از انگلستان

 

جایزه بزرگ بخش بین‌الملل

جایزه بزرگ بخش بین‌الملل فیلم کوتاه تجربی برای فیلم«فیلسوف» کونچا بانرکویرو و آلخاندرو آلوارادو از کشور اسپانیا

 

 

جوایز ویژه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها

جایزه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای فیلم «اسما» مصطفی آقامحمدلو

جایزه ویژه خانه کتاب و ادبیات ایران برای «آقا مهدی زین‌الدین» سجاد معارفی

جایزه ویژه سازمان تبلیغات اسلامی برای «اسما» مصطفی آقامحمدلو

 

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار 27 مهر تا 2 آبان 1401(19 تا 24 اکتبر 2022) برگزار شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*