جشنواره آتن میزبان دو فیلم کوتاه از ایران

جشنواره آتن میزبان دو فیلم کوتاه از ایران
اخبار اخبار انجمن
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

«عروسک» و «خورشیدگرفتگی» در جشنواره فیلم و ویدئو آتن در آمریکا حضور دارند.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مستند کوتاه «عروسک» ساخته «الهه اسماعیلی» و داستانی کوتاه «خورشیدگرفتگی» اثر مشترک علیرضا قاسمی و رها امیرفضلی در چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم و ویدیو آتن در آمریکا به رقابت خواهند پرداخت.

AIFVF که در سال 1974 تأسیس شد، در سطح جهانی به‌عنوان جشنواره‌ای که از سینمای مستقل و فیلم‌سازان به حاشیه رانده شده حمایت می‌کند، شناخته شده است و صدایی برای هنرمندان و دیدگاه‌های کم‌رنگ در سطح جهانی فراهم می‌کند. این جشنواره برای چهار دهه، فیلم‌های تجربی، روایی، کوتاه، بلند و مستند را از هر گوشه‌ای از جهان پذیرفته است و به فیلم‌سازان پلتفرمی فوق‌العاده برای نمایش عمومی و محیطی ارائه می‌دهد و هنر را بالاتر از نام‌های خیمه‌شب‌بازی و روابط صنعتی می‌داند.

جشنواره آتن از قدیمی‌ترین جشنواره‌های ایالات متحده آمریکا بوده و  مورد تایید آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا «اسکار» و آکادمی سینما و تلویزیون کانادا است.

چهل و نهمین دوره این جشنواره 235 فیلم از 41 کشور را از میان 2200 اثر رسیده برای نمایش و رقابت انتخاب کرده است و از 1 تا 7 آوریل 2022 در حال برگزاری است.

 

 

نظرات کاربران

*
*
*