جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره برنو شانزده به «تنازع» رسید

جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره برنو شانزده به «تنازع» رسید
اخبار انجمن
۲۵ مهر ۱۳۹۵

فیلم کوتاه «تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان تهران موفق به کسب جایزه ویژه هیئت داوران پنجاه و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برنو شانزده چک شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در مراسم اختتامیه این جشنواره که دیشب برگزار شد هیئت داوران، جایزه ویژه خود را به مسعود حاتمی برای فیلم کوتاه «تنازع» اهدا کردند. تنازع در رقابت با فیلم‌هایی از لهستان، امریکا، فلسطین، انگلیس، کانادا، فرانسه، چک، اتریش، اسپانیا، آلمان، اسلوونی، رومانی، کرواسی، چین، قبرس، اندونزی، هلند و مکزیک موفق به کسب این جایزه شد.

این جشنواره به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم کوتاه جمهوری چک، هر ساله توسط سازمان گردشگری چک در شهر برنو در جنوب جمهوری چک برگزار می‌شود و هدف آن گردآوری آثار برتر و سازندگان آن برای تعامل سینمایی و مباحثی درباره سینمای کوتاه است.

همچنین گفتنی است فیلم‌های کوتاه «آرداک» به کارگردانی اسماعیل منصف، «روشویی» به کارگردانی جابر رمضانی و «مثل پدر» به کارگردانی سیاوش شهابی نیز در این دوره حضور داشتند. همچنین مهدی فرد قادری فیلم‌سازان جوان کشور که سابقه حضور در بخش مسابقه دوره های پیشین این جشنواره را دارد به عنوان یکی از اعضای این دوره جشنواره برنو شانزده در این رویداد حضور داشت.

پنجاه و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برنو شانزده ۱۲ تا ۱۵ اکتبر برابر با ۲۱ تا ۲۴ مهر در شهر برنو چک برگزار ‌شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*