در بازدید فرماندار از انجمن سینمای جوانان گناباد تأکید شد:
توجه به فرهنگ بومی و آیینی و معرفی جاذبه‌ها و مفاخر شهرستان گناباد

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>در بازدید فرماندار از انجمن سینمای جوانان گناباد تأکید شد:</span><br/>توجه به فرهنگ بومی و آیینی و معرفی جاذبه‌ها و مفاخر شهرستان گناباد
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۰۴ تیر ۱۴۰۱

دکتر نصیری فرماندار شهرستان گناباد از انجمن سینمای جوانان این شهرستان بازدید و با هنرمندان و اساتید این دفتر به گفت‌وگو نشست.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در ابتدای این دکتر نصیری از ساختمان انجمن و همچنین سالن نمایش و گالری عکس در حال ساخت دفتر بازدید کرد.

سپس محمد برادران رئیس سابق انجمن ضمن خوش‌آمدگویی،  در خصوص روند تاسیس و شکل‌گیری فعالیت‌های دفتر گناباد گفت: سینمای جوان گناباد در سال 1364 با حمایت‌های دکتر مهدیزاده نماینده وقت گناباد در مجلس شورای اسلامی تاسیس شد و ساختمان انجمن با حمایت‌های ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران، فرمانداری و شهرداری گناباد در سال 1392 افتتاح شد. در طی این سال‌ها صدها جوان در حوزه مشاغل سینمایی آموزش دیده و موفق به کسب افتخارات بی‌شمار ملی و بین‌المللی از جمله کسب 2 مدال طلا یک نقره و یک برنز یونیکا از کشور سوئیس شدند.

در ادامه جلسه علی‌اکبر اسماعیلی سرپرست انجمن ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های جاری انجمن، بیان کرد:  انجمن سینمای جوان در بخش آموزش در حال برگزاری دوره‌های مختلف از جمله دوره جامع فیلم‌سازی و دوره‌های مشاغل سینمایی شامل فیلمنامه‌نویسی، کارگردانی، فیلمبرداری، تدوین، عکاسی و فتوشاپ است و در بخش تولید نیز از ابتدای سال جاری تا کنون سه فیلم توسط هنرمندان این انجمن تولید شده و همچین 4 اردوی عکاسی و فیلم‌سازی نیز توسط عکاسان دفتر برگزار گردیده است. وی خواستار حمایت فرمانداری و سایر ادارات از هنرمندان انجمن شد.

در ادامه جلسه هنرمندان و اساتید دفتر به بیان نظرات و خواسته‌های خود پرداختند و در پایان دکتر نصیری ضمن اظهار خوشحالی از حضور در بین هنرمندان سینمای جوان، از افتخارآفرینی‌های هنرمندان این انجمن تقدیر و تشکر نمود.

وی هنر سینما را از تاثیرگذارترین مدیوم‌های عصر حاضر دانسته و به اهمیت این هنر در حوزه فرهنگ‌سازی و فرهنگ‌پذیری در اقشار مختلف جامعه تاکید نمود.

فرماندار گناباد با بیان این‌که خود وی سابقه فعالیت طولانی مدت در حوزه‌های فرهنگی و هنری دانشگاه تهران و سایر موسسات فرهنگی و هنری داشته، از هنرمندان خواست در آثار خود توجه بیشتری به فرهنگ بومی و آیینی منطقه داشته و به معرفی جاذبه‌ها و مفاخر شهرستان بپردازند و از سیاه‌نمایی پرهیز کنند.

نصیری ضمن اظهار علاقه به فعالیت‌های فرهنگی، قول حمایت همه جانبه فرمانداری از حوزه فرهنگ و هنر و هنرمندان انجمن سینمای جوان را داد.

نظرات کاربران

*
*
*