برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «کومش» معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «کومش» معرفی شدند
اخبار انجمن
۰۹ مهر ۱۳۹۵

پنجاه و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «کومش» در فرهنگسرای آفتاب شهر سمنان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش انجمن سینمای جوانان ایران، آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی با حضور نصرت‌الله مرادی معاون توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی، رضا بشردوست  مدیرکل عملکرد این سازمان، فرید فرخنده‌کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، احمد همتی نماینده مردم شهرستانهای سمنان مهدی شهر و سرخه، امیر بینایی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، سیدعباس دانایی فرماندار سمنان، امیر باهنر مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری سمنان، داوود یاراحمدی رییس حوزه هنری استان، میثم عربی مشاور استاندار در امور جوانان، محمدرضا سوقندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان، مهدی پیماندار خزانه‌دار بنیاد سینمایی فارابی و جمعی از مسئولین و هنرمندان از ۱۰ استان کشور به کار خود پایان داد.

براساس آرای هیئت داوران، نتایج در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس به‌شرح ذیل اعلام گردید:

۱- در بخش پژوهش فیلم مستند از میان ۳ کاندید:

– مظفر حسینخانی هزاوه برای فیلم ” لبخند سرد محافظ ” از اراک

– طیبه بابایی برای فیلم “مریم فصل آخر” از کرمانشاه

– رویا علیپور برای فیلم “درخت پرتره من است” از قزوین

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به رویا علیپور برای فیلم ” درخت پرتره من است ” از قزوین اهدا گردید.

۲-  در بخش فیلمنامه از میان ۵ کاندید:

– سالم صلواتی برای فیلم ” آینه های پریده رنگ” از سنندج

– آرمان خوانساریان برای فیلم ” سبز کله غازی ” از تهران

– اسما ابراهیم زادگان برای فیلم ” حفره مشترک ” از تهران

– کاوه مظاهری برای فیلم ” روتوش ” از تهران

– هادی معصوم دوست برای فیلم ” روزهای زوج ” از تهران

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به آرمان خوانساریان برای فیلم “سبز کله غازی” از تهران اهدا گردید. همچنین تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به سالم صلواتی برای فیلم ” آینه های پریده رنگ ” از سنندج تقدیم شد.

۳-  در بخش تصویربرداری از میان  ۴ کاندید:

– سینا کرمانی زاده برای فیلم ” حفره مشترک ” از  تهران

– وحید بیوته برای فیلم ” ساختمان شماره ۱۳ ” از سنندج

– احسان رفیعى جم برای فیلم ” محاق ” از  تهران

– بابک ابرغانی اقدم برای فیلم “کورسو” از تهران

ضمن تقدیر از احسان رفیعى جم برای فیلم “محاق”، تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به سینا کرمانی زاده برای فیلم ” حفره مشترک” از تهران

۴-  در بخش تدوین از میان ۳ کاندید:

–  سعید کیان‌پور برای فیلم ” حفره مشترک” از تهران

–  طیبه بابایی برای فیلم ” مریم فصل آخر” از کرمانشاه

–  فرهاد نجفی فرد برای فیلم ” ژخ” از  قزوین

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال اهدا می شود به طیبه بابایی برای فیلم ” مریم فصل آخر” از کرمانشاه

۵-  در بخش صدا از میان  ۵ کاندید

–   حسین قورچیان برای فیلم ” روتوش ” از تهران

–  مسیح حدپورسراج برای فیلم ” کورسو ”  از تهران

–   حسین قورچیان برای فیلم ” ساختمان شماره ۱۳” از  سنندج

–   آرش قاسمی برای فیلم ” محاق ” از تهران

–   انسیه ملکی برای فیلم ” ما زنده می مانیم ” از  تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشترکاً اهدا می شود به مسیح حدپورسراج برای صدابرداری فیلم ” کورسو ” از تهران و  حسین قورچیان  برای صداگذاری فیلم های ” ساختمان شماره ۱۳ ” و ” روتوش ” از تهران

۶- در بخش جانبخشی در آثار پویانمایی از میان ۵ کاندید

–   رسول شیری برای فیلم ” درخت ”  از تهران

–   حسین صفارزادگان برای فیلم ” قرمز ”  از تهران

–   سحر طرزی برای فیلم ” لحظات کاغذی”  از تهران

–   فرزانه قبادی برای فیلم ” کرگدن”  از شاهرود

–   فرزانه قبادی برای فیلم ” مینی فارم ”  از شاهرود

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به حسین صفارزادگان برای فیلم ” قرمز” از تهران

  تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشترکا اهدا می شود به رسول شیری برای فیلم “درخت”  از تهران  و فرزانه قبادی برای فیلم ” کرگدن ” از شاهرود

۷- در بخش بهترین فیلم پویانمایی از میان  ۳  کاندید

–   سید مسلم طباطبایی برای فیلم ” لایت سایت ” از تهران

–   اسماعیل علیزاده ، فرزانه قبادی برای فیلم ” مینی فارم ” از شاهرود

–   فرزانه قبادی برای فیلم ” کرگدن ” از شاهرود

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به سید مسلم طباطبایی برای فیلم ” لایت سایت ” از  تهران

۸- در بخش بهترین فیلم مستند از میان  ۵  کاندید

–  طیبه بابایی برای فیلم” مریم فصل آخر ” از کرمانشاه

–  محمد قاسم پور برای فیلم ” میم سین ” از تهران

–  رویا علیپور برای فیلم ” درخت پرتره من است  از

–   شیلان سعدی برای فیلم ” ما زنده می مانیم” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به طیبه بابایی برای فیلم ” مریم فصل آخر ” از کرمانشاه

۹-  در بخش بهترین فیلم تجربی از میان ۴ کاندید

 –   امیررضا جلالیان برای فیلم ” ژخ” از قزوین

–  کیارش انوری برای فیلم ” مرگ” از تهران

–  علی اکبر محمدخانی برای فیلم ” خودم را می کشم و تو مقصری” از تهران

–  مسعود عین آبادی  برای فیلم ” احوالات سگی” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به کیارش انوری برای فیلم ” مرگ ” از تهران

۱۰- در بخش بهترین فیلم داستانی از میان ۴ فیلم داستانی

– اسما ابراهیم زادگان برای فیلم ” حفره مشترک” از تهران

– کاوه مظاهری  برای فیلم ” روتوش” از تهران

– سالم صلواتی  برای فیلم ” آینه های پریده رنگ” از سنندج

– علی درخشنده برای فیلم ” محاق” از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ  ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به کاوه مظاهری  برای فیلم ” روتوش ” از تهران

۱۱- در بخش استعداد جوان

تندیس جشنواره و مبلغ  ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ریال اهدا می شود به  کتایون پَرمَر برای فیلم ” کِشَند ” از تهران

۱۲- در بخش تقدیر هیات داوران

ضمن تقدیر از توماج دانش بهزادی بازیگر فیلم “کشند” دیپلم افتخار بازیگری و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مشترکاً اهدا می شود به سونیا سنجری برای فیلم ” روتوش” از تهران و مینو شریفی پور برای فیلم ” آینه های پریده رنگ” از سنندج

دیپلم افتخار و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال  اهدا می شود به آقای مهدی آقاجانی برای جلوه های ویژه فیلم “در پیکر” از تهران

۱۳- جایزه بزرگ جشنواره از میان ۳ کاندید

– اسما ابراهیم زادگان برای فیلم ” حفره مشترک” از تهران

– کاوه مظاهری و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر تهران برای فیلم ” روتوش” از تهران

– راضیه بابایی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر کرمانشاه برای فیلم” مریم فصل آخر ” از کرمانشاه

تندیس جشنواره و مبلغ  ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به اسما ابراهیم زادگان برای فیلم ” حفره مشترک” از تهران

بخش فیلمنامه

۱- لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به  محسن مرادی برای فیلمنامه ” هیچکس… ” از کرمانشاه

۲- لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰  ریال اهدا می شود به زیبا ارژنگ  برای فیلنامه ” گلابی اما سیاه ” از تهران

۳- لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰  ریال و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان نفر سوم به طور مشترک  اهدا می شود به مهدی ایمانی شهمیری برای فیلمنامه ” P.O.V”  از سمنان  و پویان صفری برای فیلمنامه ” خط باریک روشن” از اراک

۴- دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان نفر دوم اهدا می شود به اشکان چاوشی برای فیلمنامه های” زمین ”   و ” سهمی از یک قبر” از کرمانشاه

۵- تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان نفر اول اهدا می شود به امیر غلامی برای فیلمنامه ” دریا موج موج می لرزد” از سنندج

در بخش اقتباسی

تندیس جشنواره ، مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال جایزه نقدی و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی اهدا می شود به امیر کرمی برای فیلمنامه ” سایه روشن” از تهران

بخش عکس

۱- لوح تقدیر و مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به قاسم فتحی برای عکس ” انتظار یک رویا ” از تهران

۲- لوح تقدیر و مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می شود به به محمدامین فنایی برای مجموعه عکس ” شخصیت طبیعی” از اراک

۳- تندیس جشنواره  و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰  ریال به عنوان بهترین استعداد جوان اهدا می شود به امیر صالحی برای عکس ” گذر” از اراک

۴- تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان بهترین موضوع اهدا می شود به شهاب ناصری برای مجموعه عکس  “نوروز کردی” از سنندج

۵- تندیس جشنواره  و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان بهترین استفاده از تکنولوژی در عکاسی برای رسیدن به بیانی نو اهدا می شود به حسین قربانی مهرزاد برای مجموعه عکس ” حساسیت فصلی” از تهران

۶- تندیس جشنواره  و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان بهترین نگاه خلاق در عکس اهدا می شود به حسن دهقاندوست از تهران

تندیس جشنواره  و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس اهدا می شود به موسی الرضا رضائیان برای مجموعه عکس  “عاشورا” از شاهرود

در آیین اختتامیه پنجاه و چهارمین  جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «کومش» از  رزمنده و ایثارگر هشت سال دفاع مقدس، نصرت الله مرادی معاون توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین  عزیزالله حمیدنژاد  سینماگر مطرح سمنانی طی مراسمی تجلیل گردید.

نظرات کاربران

*
*
*