برگزاری ۸ نشست تخصصی  در جشنواره فیلم وارش

آخرین اخبار

برگزاری ۸ نشست تخصصی  در جشنواره فیلم وارش
اخبار اخبار انجمن
۲۲ اسفند ۱۳۹۷

۸ نشست تخصصی در بخش جنبی نهمین جشنواره فیلم «وارش» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای ایران به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم «وارش»  مدیر نشست‌های نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش درباره نشست های تخصصی این رویداد سینمایی توضیح داد: در این دوره از جشنواره با برگزاری ۸ نشست و کارگاه تخصصی در بخش جنبی، تلاش می کنیم فرصت و امکانی برای علاقه مندان فراهم شود تا از حضور متخصصان و اساتید بهره مند شوند.

سید رضا صائمی، مدیر نشست‌های تخصصی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش درباره رویکردهای موضوعی این نشست‌ها عنوان کرد: در این نشست‌ها که با تنوع موضوعی همراه است، اساتید و پژوهشگران سینمایی و هنری درباره موضوعاتی مثل مولفه‌های فرهنگ عامه در سینما، مردم شناسی سینمای بومی و سینمای عامه پسند، چگونگی بهره برداری از بافت جغرافیایی و لوکیشن در فیلم سازی، اصول و بایسته‌های بازیگری در نقش‌های بومی و محلی، قوم نگاری درمستندسازی، سازوکارهای تامین سرمایه جمعی برای تولید فیلم، فیلمنامه نویسی در قصه های بومی، جامعه شناسی و مخاطب شناسی فیلم های عامه پسند در سینمای ایران، مستند سازی بومی و… در قالب نشست یا برگزاری پنل های آموزشی و مهارت آموزی، صحبت می کنند.

وی افزود: برگزاری این نشست‌ها علاوه بر اینکه دانش نظری، شناخت و آگاهی علاقه مندان سینما به ویژه فیلمسازان و دانشجویان سینما را افزایش می‌دهد، آن ها را با مباحث جدید در حوزه‌های مختلف فیلمسازی آشنا می کند.

این منتقد و کارشناس سینما خاطر نشان کرد: برگزاری نشست‌ها همچنین فرصتی فراهم می کند تا علاقه‌مندان به سینما در شهرستان‌ها از حضور اساتید شناخته شده در این حوزه بهره مند شده و جشنواره فیلم وارش بتواند دستاوردهای علمی و پژوهشی روز در حوزه سینما و فیلمسازی را در اختیار آن ها قرار دهد. همچنین به سوالاتی که درباره فیلمسازی وجود دارد، پاسخ می دهد و با طرح برخی از مباحث میان رشته‌ای سینما، نقش موثری در هم افزایی پژوهشگران علوم انسانی و سینما دارد.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مازندران و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت ۹۸ در استان مازندران برگزار می‌شود.

برچسب ها :

نظرات کاربران

*
*
*