برگزاری چهارمین هفته فیلم و عکس خراسان جنوبی

برگزاری چهارمین هفته فیلم و عکس خراسان جنوبی
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

چهارمین هفته فیلم و عکس خراسان جنوبی از 17 تا 19 اسفند 1400 برگزار شد.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مراسم افتتاحیه چهارمین هفته فیلم و عکس خراسان جنوبی روز سه­‌شنبه 17 اسفندماه در محل نگارخانه شهر با حضور سرپرست، معاونان و مدیران فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با استقبال هنرمندان، اساتید و هنردوستان، با رعایت اصول بهداشتی برگزار شد.

 

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 18 و 19 اسفند از ساعت 17 تا 20 در محل سالن گلبانگ، اکران فیلم‌های کوتاه تولیدی دفتر سینمای جوان بیرجند و فیلم­های برگزیده جشنواره فیلم کوتاه تهران به همراه نقد و بررسی آن‌ها انجام پذیرفت.

همچنین شامگاه پنجشنبه ۱۹ اسفند، آیین اختتامیه چهارمین هفته فیلم و عکس خراسان جنوبی با حضور جمعی از هنرمندان و هنردوستان استان برگزار شد.

در این مراسم محمود رمضانی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: با وجود سختی­های فراوان و هزینه­بر بودن کار در عرصه عکاسی و فیلمسازی، شاهد اقدامات بسیار ارزنده­ای در حوزه فیلم و عکس خراسان جنوبی از سوی انجمن سینمای جوانان بیرجند بودیم که جای قدردانی دارد.

 

احمدرضا یاوری مدیر انجمن سینمای جوانان خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: 336 عکس از سوی عکاسان استان برای شرکت در چهارمین هفته فیلم و عکس خراسان جنوبی ارسال شد، از این تعداد، 34 عکس از 34 عکاس به همراه 20 فیلم کوتاه برای نمایش در این ایام انتخاب شد و خوشبختانه مورد استقبال علاقه­مندان خصوصا هنرمندان جوان استان قرار گرفت.

 

همچنین وی گزارشی از اقدامات انجام شده طی سه سال اخیر ارائه داد که برگزاری جلسات هفتگی نمایش و نقد فیلم بلند و برگزاری پاتوق فیلم کوتاه، برگزاری دوره­های بلند مدت فیلمسازی، دوره­های تکدرس عکاسی دیجیتال، تولید 40 فیلم کوتاه هنرجویی، نیمه حرفه­ای و حرفه­ای در این سال­ها، برپایی طرح سراسری کارگاه عکاسی رایگان در سال 98، بزرگداشت روز سینما، برگزاری اردوهای فیلمسازی و عکاسی، همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص برگزاری همزمان سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت و برگزاری اولین پیچینگ استان در سال 98 از جمله اهم این اقدامات است.

ایشان در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 7 فیلم کوتاه هنرجویی و نیمه‌حرفه‌­ای در مراحل تولید و‌ پس از تولید قرار دارد که امیدواریم تا اردیبهشت‌ماه به ثمر برسند.

 

شایان ذکر است در پایان از 80 نفر از فعالان و هنرمندان عرصه عکس و فیلم کوتاه­ استان با اهدای لوح تقدیر و کتاب قدردانی به­عمل آمد و مستند کوتاه «قدرت و کشور» ساخته احسان مهدی­زاده منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران برای علاقه‌­مندان نمایش داده شد.

 

از جمله میهمانان این مراسم، محمدرضا حقگو از اساتید عرصه بازیگری کشور بودند.

 

نظرات کاربران

*
*
*