برگزاری نمایشگاه آنلاینِ عکسِ «در ستایش تنهایی» به‌مناسبت زادروز زنده‌یاد، عباس کیارستمی

برگزاری نمایشگاه آنلاینِ عکسِ «در ستایش تنهایی» به‌مناسبت زادروز زنده‌یاد، عباس کیارستمی
اخبار اخبار انجمن
۳۱ خرداد ۱۴۰۰

نمایشگاه آنلاین «در ستایش تنهایی» همزمان با زادروز عباس کیارستمی یکم تیرماه، در پیج اینستاگرام و وب‌سایت گالری «اکنون» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این نمایشگاه که به‌کوشش ابراهیم عرب‌بیکی، هنرمند اصفهانی و با حضور 42 هنرمند عکاس برگزار می‌شود، گویی می‌خواهد یادواره‌ای برای عباس کیارستمی باشد. چراکه به گفته عرب‌بیکی، فضای عکس‌های منتخب نزدیک به آثار این کارگردان فقید هستند.

عرب‌بیکی درباره گرآوری این عکس‌ها گفت: ابتدا عکس‌هایی از پیج اینستاگرام این هنرمندان دیدم و انتخاب شد. سپس با آن‌ها رایزنی و برای حضور در نمایشگاه صحبت شد. بعد از تایید این هنرمندان  عکس‌های اصلی را گرفتیم و با هماهنگی الناز رجبیان مدیر گالری اکنون برای نمایشگاه آماده کردیم.
این عکاس اصفهانی درباره تاریخ و نحوه برگزاری نمایشگاه عکس «در ستایش تنهایی» نیز این‌گونه گفت: زمان برگزاری نمایشگاه یکم تیرماه، همزمان با زادروز عباس کیارستمی است که در ساعت 19 از طریق پیج اینستاگرام گالری اکنون افتتاح می‌شود. آثار هنرمندان نیز به‌صورت ویدئو و پی دی اف به نمایشگاه گذاشته می‌شود.
ابراهیم عرب‌بیکی در متن بیانیه این نمایشگاه نیز این‌گونه نوشته: عباس کیارستمی معتقد بود که در تنهایی آدم بهتری‌ست. او می‌گفت درخت در تنهایی درخت‌تر است تا در جنگل. احساس تنهایی خود خواسته را می‌ستود و معتقد بود انسان به دور از هیاهوی جمع می‌تواند آفریننده اتفاقات بهتری باشد. از سوی دیگر آثار خود را در حرکت به سوی نوعی مینیمالیسم ناخواسته می‌دانست. زیرا عناصری که باید حذف می‌شده‌اند، حذف شده است. او می‌گوید: ما عناصری را برجسته می‌کنیم که می‌خواهیم بر روی آن تاکید کنیم، من به آفرینش از راه حذف و نه از راه افزودن اعتقاد دارم. با چنین رویکردی و به مناسبت هشتاد و یکمین سالگرد تولد عباس کیارستمی فقید و همچنین پاسداشت نگاه تیزبین، زیبا و پر از احساس وی تصمیم به انتخاب آثار عکاسی از عکاسانی که به نظر من فضای آثارشان نزدیک به اتمسفر آثار او بود و برپایی نمایشگاهی به صورت آنلاین با همکاری گالری اکنون اصفهان گرفتم. در مدت انتخاب آثار که از صفحات اینستاگرام هنرمندان عکاس صورت می‌گرفت، عکس‌های بیش از صد عکاس را مورد بررسی قرار دادم و در نهایت ۴۲ عکس از ۴۲ هنرمند عکاس را انتخاب کردم که اکنون پیش روی شماست. “در ستایش تنهایی” اتفاقی کوچک برای مردی بزرگ است.
اسامی هنرمندانی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند به ترتیب حروف الفبا بدین شرح است:
‎سهراب ادهمی – الناز امینی – حمیدرضا بانی – جمشید بایرامی – علی بهرام‌نژاد – بهرام بیات – فاطمه پزشکی‌مقدم – جاکوب حضوری – آذین حقیقی – محمدامین خواجه – هادی دهقانپور – پرهام دیده‌ور – نسیم رزم آذر – سعید رضوانیان – پریسا رقمی – روزبه روزبهانی – پریسا شکیب – سیف‌الله صمدیان – نازلی عباسی – ابراهیم عرب‌بیکی – فرشاد عسگری‌کیا – حسن غفاری – نسیم غنی‌زاده – خشایار فاضل‌کاشانی – علی فتحی – نسترن فرجادپزشک – علی‌اصغر فیض‌الهی – صابر قاضی – مسعود قرایی – صمد قربان‌زاده – محسن کابلی – کیارش کرمی – نِسام کشاورز – مهران مافی بردبار – کریم متقی – سونا مویدزاده – ساسان مویدی – علی میرعمادی – مهدی ناظری – کاترین نظری – محمد نظری – روشن نوروزی – سودابه وطن پرست

نظرات کاربران

*
*
*