برگزاری دومین روز از هفتمین دوره دانش‌افزایی مربیان در جشنواره منطقه‌ای «آگِر»

برگزاری دومین روز از هفتمین دوره دانش‌افزایی مربیان در جشنواره منطقه‌ای «آگِر»
اخبار انجمن جشنواره های منطقه ای
۱۶ شهریور ۱۳۹۷

دومین روز از هفتمین دوره دانش‌افزایی مربیان، با حضور محمدرضا دلپاک و عطا مجابی، به کار خود ادامه داد.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، روز جمعه ۱۶شهریورماه دو کارگاه «نمایش فیلم‌های پایان‌دوره هنرجویان و بررسی صدابرداری و صداگذاری آن‌ها» توسط عطا مجابی و «زیبایی‌شناسی صدا در سینما» توسط محمدرضا دلپاک با حضور مربیان دفاتر انجمن برگزار شد.

در کارگاه «بررسی صدابرداری و صداگذاری فیلم‌های پایان‌دوره» با نمایش این فیلم‌ها و بررسی خطاهای مرسوم و مشابه در صدابرداری و صداگذاری آن‌ها از تمام وجوه هنری و تکنیکی ازجمله موسیقی، تقسیم باندها، طراحی صوتی و … به آسیب‌شناسی این مقوله و راه‌کارهای پیش روی مربیان دفاتر انجمن پرداخته شد.

 

همچنین در کارگاه «زیبایی‌شناسی صدا در سینما»، محمدرضا دلپاک، بافت صوتی صدای فیلم را مورد بحث قرار داد و درخصوص توصیف و طراحی صدا به‌عنوان عنصر هویت توضیحاتی ارائه کرد. در ادامه از اهمیت اصلى صدا به‌عنوان ارزش افزوده فیلم سخن گفت.

شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگر» از تاریخ ۱۵ الی ۱۸ شهریورماه سال ۱۳۹۷به مدت چهار روز در استان همدان، شهرستان ملایر، با حضور استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان توسط انجمن سینمای جوانان ملایر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری ویژه شهر ملایر در حال برگزاری است.

 

نظرات کاربران

*
*
*