برنامه روز دوم جشنواره منطقه‌ای «ژیار»

برنامه روز دوم جشنواره منطقه‌ای «ژیار»
اخبار انجمن جشنواره های منطقه ای
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

دومین روز از دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» با نمایش۳۸ فیلم کوتاه در بخش مسابقه همراه است.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در دومین روز از برگزاری دهمین جشنواره منطقه‌ای «ژیار» ۱۹ فیلم داستانی، ۱۰ فیلم مستند، ۷ فیلم پویانمایی و۲ فیلم تجربی در پنج سانس به نمایش درمی‌آید.

سالن  کنفرانس هتل فرهنگیان سنندج نیز شاهد برگزاری دو ورک‌شاپ خواهد بود.  محمدرضا گوهری از ساعت ۱۰ تا ۱۳ چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت، نشست تخصصی فیلمنامه را برگزار می‌کند و عصر همین روز کارگاه تخصصی  فیلم کوتاه باعنوان « نگاهی دیگر به فیلم کوتاه» با حضور مجید برزگر برگزار خواهد شد.

در این روز همچنین اردوی عکاسی برای شرکت‌کنندگان در ورک‌‌شاپ جشنواره به سرپرستی بهنام صدیقی اجرا می‌‌شود.

پایان‌بخش برنامه‌های روز دوم جشنواره، نشست نقد و تحلیل آثار با حضور فیلم‌سازان و کارشناسی سعید نجاتی و هادی علی‌‌پناه خواهد بود.

برنامه نمایش فیلم‌های کوتاه بخش مسابقه روز دوم جشنواره ژیار به شرح زیر است:

سانس اول (۹:۳۰ تا ۱۱:۰۸)

فانوس خاموش / فرشاد غفاری، پیام لاغری

وضعیت سفید / فاطمه شیرسرکانی

گارووا / لطیف فتاحی

ژیوار / بهنام درویش‌پور

پسر حافظه / ناصر نورانی

در آینه / هاشم علیایی‌مقدم

مناسبات / محسن محمدی، مینو شریفی‌پور

بنگ بنگ / اکبر تراب‌پور

سانس دوم ( ۱۱:۳۰ تا ۱۳:۰۶)

سران / جمشید فرجوند فردا

گامی برای رفتن / ریبوار محمودپور

ساختمان شماره ۱۳ / امیر غلامی

هینی مینی / دلاور دوستائیان

مردی که یادش می‌رفت نفس بکشد / سامان حسین‌پور

لایک / تورج هیبتی

تبادل / پریا رازدار، هانیه امامی، پریسا محمدی

سانس سوم (۱۵ تا ۱۶:۳۲)

تارا / فاطمه دست‌مرد

من و مادرم / فریده نادری

نویز سفید / عبدالقادر طه‌زاده

لکه / شورش وکیلی

در کنار من / زانیار محمدی‌نکو

خانه سفید / ارسطو مفاخری

زیر پوست برف / لیلا وفادار قهفرخی

خط قرمز / امیر احمدزاده

سانس چهارم ( ۱۷ تا ۱۸:۳۸)

گیم اور / میلاد آزرم‌نیا

تروفه / اصغر لایی

استشهادی برای خانعلی / آرمان قلی‌پور

تابستان قوها / مریم صمدی

داداسلطنه / هادی احمدی

NoFlles / رامین محمدیار

ردپا / نرگس رستمی‌معز

طناب / آذر منصوری

سانس پنجم (۱۹ تا ۲۰:۳۸)

پنهان‌ترین صداها به رنگ آبند / هیمن باجلانی

عروسک سکوت / سولماز همت‌زاده

من و بایسیکل / لطیف فتاحی

رسیدن / محمدرضا میناپور

۷۴ / سیدستار چمنی‌گل

آلان / مصطفی گندمکار

در باد می‌وزد / هژیر اسعدی

دهمین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ بومی فیلم و عکس «ژیار» به دبیری سالم صلواتی از ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت با شرکت استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان، آذربایجان‌غربی، چهارمحال و بختیاری، کردستان و همدان در شهر سنندج در حال برگزاری است.

نظرات کاربران

*
*
*