انجمن سینمای جوانان تبریز برگزار کرد؛
بررسی «Timecode» در نشست فیلم کوتاه

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>انجمن سینمای جوانان تبریز برگزار کرد؛</span><br/>بررسی «Timecode» در نشست فیلم کوتاه
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۱۰ بهمن ۱۴۰۱

صدوشصت‌وپنجمین نشست فیلم کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تبریز با نقد و پخش فیلم کوتاه «Timecode» برگزار شد.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، صدوشصت‌وپنجمین نشست فیلم کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تبریز با نقد و پخش فیلم کوتاه «Timecode» ساخته خوانخو خیمنز محصول سال 2016، شنبه 8 بهمن‌ماه 1401 در سالن سینما تک مجتمع سینمایی تبریز با حضور رشید قربانی و جمعی از هنرجویان انجمن سینمای جوانان ایران و علاقه‌مندان به سینما، برگزار شد.

پیش از پخش فیلم رشید قربانی مجری-کارشناس جلسه به معرفی اجمالی فیلم پرداخت، فیلمی که یکی از مهم‌ترین فیلم‌های کوتاه در فستیوال‌های سینمایی در سال 2017 بود و در این سال توانست برنده جوایزی چون نخل طلای بهترین فیلم کوتاه در جشنواره کن، جایزه بهترین فیلم کوتاه در جشنواره فیلم گویا، جایزه بهترین فیلم کوتاه جوایز فیلم اروپایی، نامزد دریافت بهترین اسکار فیلم کوتاه و… شود.

با وجود درخشش فیلم در فستیوال‌های معتبر بین‌المللی، از نظر تولیدی در رده فیلمهای پرخرج که از امکانات تولیدات آثار سینمای حرفه‌ای بهره می‌برد، قرار نمی‌گیرد.

روایت فیلم کوتاه «Timecode» به گونه‌ای طراحی شده که شکل دیداری فیلم در تناسب با جهان نیمه حرفه ای و آماتور مدیوم فیلم کوتاه است و به عبارت بهتر انتخاب ایده مناسب، بسط داستانی کوچک و ظریف در روایت که حاصل نگاه نکته سنج و ریزبینانه فیلمنامه‌نویس است، در کنار شکل دیداری خلاقانه فیلم اثر بدیعی را در روایت و زیباشناسی مدیوم فیلم کوتاه داستانی شکل داده است.

در ادامه و پس از پخش فیلم، نقد فیلم آغاز شد که در این بخش درباره فرم، ساختار، ایده و ابعاد مختلف کارگردانی، خط روایی، تدوین، فرامتن فیلم‌نامه و دیگر مسائل گفتگو شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*