بررسی 17 فیلم‌نامه توسط شورای پیچینگ فیلم اولی‌ها/ 10 فیلم کوتاه توسط باشگاه فیلم‌اولی تولید می‌شود

بررسی 17 فیلم‌نامه توسط شورای پیچینگ فیلم اولی‌ها/ 10 فیلم کوتاه توسط باشگاه فیلم‌اولی تولید می‌شود
اخبار اخبار انجمن
۱۷ آبان ۱۴۰۱

دومین جلسه شورای پیچینگ باشگاه فیلم اولی‌های انجمن سینمای جوانان ایران، چهارشنبه 18 آبان در ستاد مرکزی برگزار می‌شود.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، برای اولین بار در فرایند برگزاری خود فراخوانی را منتشر کرد که طبق آن، متقاضیان و هنرجویانی که قصد داشتند اولین فیلم کوتاه خود را تولید کنند، با ارسال فیلمنامه‌های خود در پیچینگ فیلم اولی‌ها که توسط باشگاه فیلم‌ اولی‌های انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند.

متقاضیان طبق این فراخوان از تاریخ 24 تا 30 مهر فیلمنامه و طرح‌های خود را در سایت جشنواره به نشانی https://www.tisff.ir/?p=49432 ثبت کردند که در مجموع در این بازه زمانی، 200 فیلمنامه برای ارزیابی توسط شورای فیلمنامه و شورای پیچینگ فیلم اولی‌های سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال کردند.

در ادامه کارگاه پیچینگ فیلم‌اولی‌ها جشنواره فیلم کوتاه تهران، به عنوان اولین گردهمایی باشگاه فیلم اولی‌های انجمن سینمای جوانان ایان، عصر چهارشنبه ۲۷ مهر از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در سالن ۸ پردیس سینمایی ملت با حضور سیامک سلیمانی، مدیر نظارت بر تولیدات انجمن سینمای جوان ایران و با همراهی دانش اقباشاوی و حسن حبیب‌زاده برگزار شد.

شورای فیلمنامه‌ در ایام جشنواره با بررسی فیلمنامه‌های متقاضیان، از میان 200 فیلمنامه 17 اثر را تایید کرد تا با حضور در جلسه پیچینگ که اعضای این شورا شامل دانش اقباشاوی، سیامک سلیمانی و حسن حبیب‌زاده است، ۱۰ فیلمنامه جهت تولید منتخب و معرفی شوند.

گفتنی است باشگاه فیلم‌اولی‌های انجمن سینمای جوانان ایران از میان فیلمنامه‌های رسیده و بعد از جلسه پیچینگ، سقف 10 فیلمنامه را جهت ساخت حمایت خواهد کرد که این حمایت شامل مبلغ 15 میلیون تومان و مشاور‌ه در روند تولید است.

لازم به ذکر است که از میان 17 فیلمنامه تایید شده توسط شورای فیلمنامه، جلسه پیچینگ 5 فیلمنامه که توسط هرجویان و متقاضیان شهرستانی ارسال شده بود، یک آبان 1401 مصادف با آخرین روز برگزاری جشنواره فیلم کوتاه برگزار شد و قرار است جلسه پیچینگ 12 فیلمنامه باقی مانده، در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز چهارشنبه 18 آبان در ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شود.

فیلمنامه‌هایی که توسط شورای پیچینگ تایید شده است، شنبه 21 آبان 1401 معرفی خواهند شد.

نظرات کاربران

*
*
*