با حضور احمد پاکتچی در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود: کارگاه آموزشی روش تحقیق پیشرفته در هنر

با حضور احمد پاکتچی در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود: کارگاه آموزشی روش تحقیق پیشرفته در هنر
اخبار انجمن
۲۱ خرداد ۱۳۹۷

         

معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر، از میان علاقه‌مندان به کارگاه آموزشی «روش تحقیق پیشرفته در هنر» هنرجو می‌پذیرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از فرهنگستان هنر، کارگاه آموزشی «روش تحقیق پیشرفته در هنر» با حضور احمد پاکتچی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق، برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان لازم است کتاب مجموعه درس‌گفتارهایی دربارۀ روش تحقیق عمومی، نوشتۀ احمد پاکتچی، نشر دانشگاه امام صادق را مطالعه نمایند.

احمد پاکتچی در سال ۱۳۴۲ در تهران متولد شد. وی عضویت در شورای عالی علمی مرکز دائر‌هالمعارف بزرگ اسلامی، عضو وابسته گروه مطالعات روسیه و اروپای شرقی، مؤسسه مطالعات امریکای شمالی و اروپا در دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی مؤسسه مطالعات روسیه، آسیای مرکزی و قفقاز (ایراس) را در کارنامه خود دارد.

پاکتچی هم‌زمان با تحصیلات مدرسه، به فراگیری زبان‌های عربی، روسی، لهستانی، انگلیسی، ایتالیایی و فرانسوی پرداخت. وی تحصیلات خود در علوم حوزوی را نیز نزد عمویش، آیت الله محمد پاکتچی، در تهران آغاز کرد و موفق شد تحصیلات حوزوی خود را تا مرحلۀ خارج، نزد روحانیانی مانند آیت‌الله اردکانی پی بگیرد. او در نخستین کنکور بعد از انقلاب فرهنگی، با رتبۀ نخست رشته علوم انسانی وارد دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران شد و برای تحصیل، رشته تاریخ را برگزید.

احمد پاکتچی، سال ۱۹۹۳ در مقطع دکتری مطالعات ادیان، از دانشگاه دولتی قزاقستان در شهر آلماتی، فارغ‌التحصیل شد. سه سال بعد، یعنی در سال ۱۹۹۶، دکترای خود را در رشتۀ زبان‌شناسی تاریخی در همان دانشگاه و زیر نظر سفیر وقت قراقستان در ایران به پایان رساند.

پاکتچی علاوه ‌بر کتاب‌ها و مقالات متعددی که به زبان فارسی به نگارش درآورده، به زبان‌های انگلیسی، روسی، قرقیزی، و عربی نیز آثاری را تألیف کرده ‌است. مکاتب فقه امامی ایران پس از شیخ طوسی تا پایگیری مکتب حله،‌ مولد امیرالمؤمنین نصوص مستخرجه من التراث الاسلامی، مایه‌های فلسفی در میراث ایران باستان: پی‌جویی شاخصه‌ها برای رده‌بندی مکاتب مزدایی، نقد متن،‌ تاریخ حدیث، تاریخ تفسیر، ماهیت علوم قرآن،‌ روش تحقیق عمومی و روش تحقیق با تأکید بر مطالعات اسلامی از جمله کتاب‌هایی هستند که وی تالیف کرده است.

این کارگاه روزهای یکشنبه، ۱۰،۳ و ۱۷ تیرماه به مدت سه جلسه از ساعت ۱۴ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، فرهنگستان هنر، مراجعه یا با شماره تلفن ۶۶۴۹۹۷۷۲ تماس بگیرند.

 

نظرات کاربران

*
*
*