انتشار فراخوان «رویداد خلق ایده

انتشار فراخوان «رویداد خلق ایده
اخبار اخبار انجمن
۱۷ تیر ۱۳۹۷

 

فراخوان نخستین دوره «رویداد خلق ایده» با هدف شناسایی نیروهای مستعد در زمینه فیلم‌نامه‌نویسی، منتشر شد.

 

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از ستاد برگزاری«رویداد خلق ایده»، نخستین دوره این رویداد به همت یک تیم مستقل و با حمایت معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پردیس سینماگالری ملت و بنیاد سینمایی فارابی و به دبیری مصطفی نظری‌‌زاده ، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

نخستین دوره «رویداد خلق ایده»، چهارشنبه ۳ مردادماه ۹۷، همزمان با میلاد امام رضا (ع) آغاز می‌شود و بستری مناسب را برای نویسندگان و ایده‌پردازان فراهم آورده تا در یک مسیر مشخص، خلاقیت و استعداد خود را با همراهی دست‌اندرکاران سینمای حرفه‌ای عرضه نمایند.

در این رویداد شرکت کنندگان فرصت خواهند داشت تا به شکل گروهی و زیر نظر اساتید فیلم‌نامه‌نویسی، روی ایده‌های خود کار کرده و یک طرح ۴ صفحه‌ای برای نگارش فیلم‌نامه‌ی سینمایی آماده کنند. طرح‌های آماده شده توسط شرکت‌کنندگان در قالب یک رقابت آموزشی، به هیأت داوری، تهیه‌کنندگان، کارگردانان و مسؤولان سینمایی، ارائه می‌شود.

اهداف «رویداد خلق ایده»

اهداف این رویداد عبارتند از: تقویت سینما از طریق ارتقای ایده‌های سینمایی با اتکا به کار گروهی؛ ایجاد طوفان افکار و بهره‌گیری از مشاوره اساتید؛ ایجاد زمینه‌ مناسب برای کسب تجربه، افزایش آگاهی، شناسایی نیروهای خلاق و مستعد؛ امیدآفرینی میان نیروهای مستعد، ترویج کارگروهی، بازاریابی و عرضه مستقیم ایده و طرح به تهیه‌کنندگان، کارگردانان و مسؤولان سینمایی و آشنایی رو در رو با مدیران و صاحب‌نظران سینما.

شرط ورود به «رویداد خلق ایده»

شرط ورود به این رویداد داشتن یک ایده‌ی چند خطی است که دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های لازم جهت تبدیل شدن به یک فیلم‌نامه سینمایی باشد.

 هر یک از شرکت‌کنندگان در همان ساعات ابتدایی از شروع رویداد، یک دقیقه فرصت خواهند داشت تا ایده خود را بیان کرده و در نهایت با آرای داوران، ۲۰ ایده برگزیده خواهد شد.

در ادامه این رویداد گروه‌های نویسندگی تشکیل شده و گروه‌ها با همراهی فیلم‌نامه‌نویسان، کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینما که در مقام منتور (مربی) حضور دارند به نگارش یک طرح ۴ صفحه‌ای خواهند پرداخت.

جوایز

همایش «رویداد خلق ایده» پس از ۵۴ ساعت کار گروهی، روز جمعه، ۵ مردادماه به پایان می‌رسد و به گروه‌های برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.  

جوایزی که در روز اختتامیه «رویداد خلق ایده» اهدا خواهد شد عبارت‌اند از:  

  • لوح تقدیرو مبلغ ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، گروه اول
  • لوح تقدیرو مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، گروه دوم
  • لوح تقدیرو مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، گروه سوم

در این رویداد جوایز تشویقی هم ارائه خواهد شد که شامل اهدای ۱۰ جایزه هریک به ارزش ۱میلیون تومان به انتخاب تهیه‌کنندگان حاضر در اختتامیه به ۱۰ گروه برگزیده است.

جایزه ویژه

با حضور تیم داوران بنیاد سینمایی فارابی، از میان طرح‌های نگاشته شده با موضوعاتی همچون سینمای اجتماعی با رویکرد مصلحانه، سینمای مقاومت، سینمای معناگرا (معنویت گرا) ، سینمای کودک (برای کودک و خانواده) و هر طرحی که قصه‌ای نو و مؤثر برای عرضه در سینما داشته باشد، ۳طرح‌ برگزیده شده و با عقد قرارداد جهت نگارش فیلم‌نامه یا خرید طرح ۴صفحه‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 

ثبت نام شرکت‌کنندگان در «رویداد خلق ایده» از ۱۵تیر آغاز شده و تا ۲۲تیرماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای ثبت نام به وب سایت www.startartweekend.ir مراجعه کرده و پس از مطالعه فراخوان، ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

 

نظرات کاربران

*
*
*