پیام رئیس سازمان سینمایی به‌مناسبت روز خبرنگار؛
افق تحول سینما با هم‌فکری و هم‌یاری رسانه‌ها محقق می‌شود

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>پیام رئیس سازمان سینمایی به‌مناسبت روز خبرنگار؛</span><br/>افق تحول سینما با هم‌فکری و هم‌یاری رسانه‌ها محقق می‌شود
اخبار اخبار انجمن
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

 

رئیس سازمان سینمایی با انتشار پیامی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سید سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان، فرا رسیدن روز خبرنگار را گرامی داشت و تقارن این روز با عاشورا را حکمت‌آمیز، جهت‌بخش و مهم دانست.

 

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به‌نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری، متن پیام محمد خزاعی به مناسبت روز خبرنگار به این شرح است:

«السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)»

ماه محرم و ایام سوگواری و عزاداری سید سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان و یاران با وفایش را به شیفتگان خاندان عصمت و طهارت تسلیت می‌گویم.

در دنیای امروز هیچ چیز به اندازه خبر اهمیت و کاربرد ندارد. تا آنجا که همه امور زندگی ما مشحون از اخبار گوناگون است. در این سالها هر جا که فرهنگ ما رونق و تعیّنی یافته، قدر دیده و به قامت خویش درآمده، جای پای خبرنگاران دلسوز، متعهد و صادق را در این سلوک به روشنی می‌توان دید. در همه این سالها خبرنگاران عضو جدانشدنی خانواده بزرگ سینمایی کشور بوده‌اند. به همت آنها فرهنگ ما در موفقیت‌های پرشمارش در گوشه و کنار جهان دیده شده و به چشم آمده است.

«چراغی» که در دست خبرنگاران است همواره گرمابخش «امید و آگاهی» بوده است و این جایگاه سترگ و تکرار نشدنی از آنِ ذهن‌ها و قلم‌های «روشن بین» و «حق‌گویی» است که جامعه را به روشنیِ این چراغ سخت نیاز افتاده است.

با ورود به‌گام دوم انقلاب و نیاز به تحول اساسی در ساختار سینمای ایران، بخشی از رسالت این تحول بر دوش خبرنگاران و چراغ پر فروغی است که در دست اصحاب رسانه نورافشانی می‌کند.

کمک به برون رفت از وضعیت فعلی سینما، تلاش برای راهیابی به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی، سهیم کردن اقشار مختلف جامعه بویژه خانواده‌ها و طیف‌های گوناگون اجتماعی و همراه و همدل ساختن سینماگران با ضرورت‌های روزآمد در چرخه رشد فرهنگ عمومی و ارتقای سطح آگاهی بخشی سینما و غیره مرهون عزم و همت مضاعف جامعه رسانه‌ای کشور است.

عبور از مسیرهای پرچالش در حوزه فرهنگ و سینما مستلزم تلاش و مجاهدت رسانه‌هاست و همچنان طی چهار دهه اخیر با این تلاش‌ها شاهد درخشش و افتخار آفرینی سینمای ایران در محافل جهانی هستیم.

امسال «روز خبرنگار» مقارن با حماسه بزرگ و جاودان عاشورا است. این تقارن حکمت آمیز، جهت بخش و مهم نشانه‌ای از اهمیت انتشار آگاهی و پیام و تداعی‌گر نقش و سیره پیام رسان و خبرنگار بزرگ تاریخ حضرت زینب(س) است که پیام حق طلبی و عدالت خواهی را به گوش تاریخ رساند.

بی‌تردید، نمی‌توان‌ نقش بزرگ جامعه رسانه‌ای کشور را در تکوین و گسترش تمدن‌ نوین اسلامی و تجلی و اعتلای گفتمان انقلاب کمرنگ جلوه داد.

انتظار می‌رود جامعه رسانه‌ای کشور با الهام و استعانت از مکتب‌ محرم و پیام عاشورا، در کارزار جنگ نرم امروز در تقابل با استکبار پیشتاز و جلودار خط نبرد باشد.

وظیفه خویش می‌دانم به بهانه روز خبرنگار به جامعه ‌رسانه ای کشور- بویژه به فعالان و خبرنگاران حوزه سینما – خداقوت و خسته نباشید بگویم.

باور دارم افق تحول سینما با همفکری و همیاری رسانه‌ها محقق می‌شود.

نظرات کاربران

*
*
*