اعلام برگزیدگان مرحله اول رویداد سینما حماسه

آخرین اخبار

اعلام برگزیدگان مرحله اول رویداد سینما حماسه
اخبار اخبار انجمن
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

برگزیدگان مرحله اول بخش‌های داستانی و مستند دومین رویداد سینما حماسه اعلام شد.

 

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به‌نقل از ایلنا، دبیر رویداد سینما حماسه بیان کرد: پس از سه روز جمع‌بندی و ارزیابی نهایی هیأت داروان، آثار منتخب بخش‌های مستند و داستانی سینما حماسه اعلام شد.

سجاد انتظاری ضمن اعلام این خبر گفت: از مجموع 773 اثر ثبت شده در دبیرخانه رویداد، 19 اثر مستند و 15 اثر داستانی در مرحله اول رویداد توسط هیئت داوران انتخاب شدند.

وی ادامه داد: نشست‌های تخصصی سینما حماسه طبق برنامه‌ریزی انجام شده از 24 تا 26 اردیبهشت‌ماه با حضور هنرمندان مجرب در مشهد برگزار می‌شود.

انتظاری برگزاری 9 کارگاه و نشست تخصصی را جزو برنامه‌های اصلی رویداد عنوان کردن که در آن به موضوعات تخصصی پیرامون سینمای حماسی پرداخته می‌شود.

فراخوان دومین رویداد سینما حماسه اسفندماه ۱۴۰۰ در دو بخش داستانی و مستند منتشر شد. این رویداد در دو مرحله منتخبین خود را معرفی می‌کند که مرحله دوم آن پس از حضور هنرمندان در نشست‌های تخصصی و نگارش فیلم‌نامه، انجام می‌شود.

اسامی منتخبین مرحله اول بخش داستانی:

سَر – احسان فولادی فرد

رزم‌آوران – پژمان سهرابی

جای خالی – حسین رستم پور

ایرج – رضا رحمانی نسب

علمدار خیبر – زهرا شیری

روزی که زنده می‌شوم – زهرا میری

جعبه – فریماه بهرامی‌راد – ماهان طالبیان

قنات – محسن جهانی

پهلوی سمت چپ – محسن مهاجری

لبیک – محمدصالح نوروز‌نژاد

رادیو بغداد – مراد نظری

نفسی زیر آب – مریم محمدی

یادگاری – مصطفی نادری

ایران – مهدی آخوندی

اینجا سرزمین من است – سیدمهدی میرغیاثی

  • داوران بخش داستانی: محمد حسین لطیفی، هادی مقدم‎‌دوست، محمدرضا شفاه

اسامی منتخبین مرحله اول بخش مستند:

پزشک فقرا – ابوالفضل تاجیک

حماسه علی مردان خان بختیاری –  آرمان قلی‌پور

رژی – امیر روئینی

بهترین روز زندگی من – امین لطفی

باغچه آ یوسف – جواد یقموری

واهگ – حدیث جان‌بزرگی

فایتر – حسین صباغ

از بوکمال تا کرمان – حسین نژاد‌موسی

سجیل – حمید اسکندری

پل آهنین – رضا رحمانی‌نسب

کمیسیون میاه – سیدحمید حسینی

دختران سدر و ابریشم – عقیل جماعتی

سید بلبلی – علی پرویزی

آذر آبادگان ایران – علی دلکاری

قصه ای برای آذر – احمد صراف یزد

شاه ولی – محمدحسین صفری

شاهنامه خوان جوان – محمدحسین صفری

از دریا تا دریا – علی هاشم‌پور

مارون – مسعود دهنوی

  • داوران بخش مستند: محمد مهدی خالقی، محسن اسلام‌زاده، مهدی شامحمدی

 

“سینما حماسه” توسط حوزه هنری خراسان رضوی و با مشارکت شهرداری مشهد، مرکز مستند و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

*
*
*