استراسبورگ آمریکا میزبان قدم یازدهم

آخرین اخبار

استراسبورگ آمریکا میزبان قدم یازدهم
اخبار اخبار انجمن
۱۰ آذر ۱۴۰۰

انیمیشن کوتاه  «قدم یازدهم» ساخته مریم کشکولی‌نیا به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم استراسبورگ آمریکا راه یافت.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به‌نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا به بخش مسابقه سومین جشنواره بین‌المللی فیلم استراسبورگ آمریکا راه یافت و به همراه ۹ فیلم کوتاه انیمیشن دیگر از کشورهای فرانسه، صربستان، آمریکا، هند، بریتانیا، ایران و کانادا به رقابت می‌پردازد.

«قدم یازدهم» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس، با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است.

در این جشنواره انتخاب انیمیشن‌های کوتاه طیف وسیعی از ژانرها و روایت‌ها از کمدی‌های عجیب و غریب گرفته تا درام‌های خانوادگی و تفسیرهای اجتماعی را شامل می‌شود. به گفته هیات انتخاب این بخش، فیلم انیمیشن فقط برای بچه‌ها نیست بلکه برای صیقل دادن روح خلاق همه ماست. تمامی عواید حاصل از جشنواره بین‌المللی فیلم استراسبورگ به ناحیه مدرسه عمومی شهرستان Shenandoah اختصاص می‌یابد.

سومین جشنواره بین‌المللی فیلم استراسبورگ از ۲۲ آبان تا ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰ (۱۳ نوامبر تا ۱۱ دسامبر) در کشور آمریکا به صورت آنلاین در حال برگزاری است.

نظرات کاربران

*
*
*