آغاز ماراتن «ویزیونی کورته» ایتالیا با «زنگ تفریح»

آخرین اخبار

آغاز ماراتن «ویزیونی کورته» ایتالیا با «زنگ تفریح»
اخبار اخبار انجمن
۲۷ شهریور ۱۴۰۰

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» ساخته‌ نوید نیکخواه‌آزاد، در مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» ایتالیا روی پرده می‌رود.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» امروز 27 شهریور (18 سپتامبر میلادی) رسما آغاز به کار می‌کند و فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه‌آزاد و محصول «شمید فیلم» در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید. این فیلم کوتاه در سی و هشت جشنواره بین‌المللی به نمایش درآمده و جوایزی کسب کرده است.از ایران فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به‌کارگردانی نوید نیکخواه‌آزاد و «شاهد» به کارگردانی علی عسگری در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره برای کسب جوایز اصلی در این بخش به رقابت می‌پردازند.
جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ویزیونی کورته» استعدادیابی و پرورش استعداد در کارگردانان نوظهور در سطح سینمای ایتالیا، اروپا و جهان را هدف اصلی برگزاری این رویداد اعلام کرده است و با سیاست ادغام فرهنگ، جغرافیا و گردشگری به این هدف جامه‌ی عمل می‌پوشاند.
طبق اعلام رسمی جشنواره، از میان 2000 متقاضی حضور در جشنواره، 106 اثر از 37 ملل و پنج قاره به بخش‌های مختلف جشنواره راه‌یافته اند. 72 اثر در بخش‌های رقابتی جشنواره و 34 اثر در بخش خارج از مسابقه به نمایش درمی‌آیند. در این دوره، زنان حضور چشمگیری در جشنواره دارند و شصت و هشت کارگردان زن در بخش‌های مختلف جشنواره حضور دارند. این جشنواره، همچنین، در این دوره بخش ویژه ای را به مرور آثار کوتاه سینمای ایران اختصاص داده است.
نخستین روز برگزاری جشنواره با نمایش آثار حاضر در بخش رقابتی در سالن «سینما آریستون» آغاز می‌شود. در اولین سانس نمایش فیلم، «زنگ تفریح» از ایران که در بخش بین‌الملل حاضر است، به نمایش درمی‌آید.
دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «ویزیونی کورته» (Visioni Corte International Short Film Festival) از 27 شهریور تا سوم مهرماه (25-18 سپتامبر) به صورت رویداد حضوری و برخط برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

*
*
*