آثار کوتاه سینمای ایران در شبکه مستند بررسی می‌شود/ «سینما جوان» همراه با دغدغه سینماگران جوان

آثار کوتاه سینمای ایران در شبکه مستند بررسی می‌شود/ «سینما جوان» همراه با دغدغه سینماگران جوان
اخبار اخبار انجمن
۲۱ تیر ۱۴۰۱

 

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری شبکه مستند برنامه‌ای ترکیبی با محوریت بررسی آثار کوتاه سینمای ایران را به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر احمدپور روی آنتن می‌برد.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، برنامه ترکیبی «سینما جوان» تازه‌ترین برنامه شبکه مستند سیما است که در تعامل و همکاری با انجمن سینمای جوانان ایران با محوریت پخش و تحلیل و بررسی آثار و وضعیت فیلم کوتاه در سینمای ایران، با تهیه کنندگی و کارگردانی اصغر احمدپور به ‌زودی روی آنتن می‌رود.

اصغر احمدپور تهیه‌کننده و کارگردان این برنامه تلویزیونی درباره محتوا و فرم «سینما جوان» عنوان کرد: توجه اصلی برنامه روی آثار کوتاه سینما است که انجمن سینمای جوانان ایران یکی از اصلی‌ترین متولیان این بخش از سینما، برای ارتقا و نشان دادن اهمیت آثار کوتاه همراه برنامه حضور دارد.

وی افزود: در این برنامه قصد داریم اهمیت این سینما را به مخاطبان نشان دهیم و در این مسیر با عوامل، منتقدان، اهالی سینما گفتگو خواهیم کرد و در هر قسمت برخی از آثار کوتاه سینمای ایران را هم پخش خواهیم کرد، مساله‌‌ای که در سال‌های گذشته کمتر به آن توجه شده است و برخلاف آثار سینمایی، بلند، مستند، پویانمایی و سریال کمتر به پخش آثار کوتاه سینمای ایران در قاب تلویزیون و برای مخاطب عام توجه شده است.

تهیه کننده و کارگردان برنامه «نردبان» که با شکل و فرمی نزدیک به «سینما جوان» به سینمای مستند می‌پردازد، در ادامه درباره برنامه جدید خود در شبکه مستند گفت: سعی داریم به اخبار، حواشی و اطلاعاتی که برای اهالی سینما جذابیت دارد، بپردازیم و در این بخش از برنامه با نگاهی متفاوت از نگاه جشنواره محور و یا رویدادی، به صورت مستمر اخبار و اتفاقات را دنبال می‌کنیم و می‌خواهیم فضای سینمای کوتاه را در تمام سال و نه صرفا در بازه زمانی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران، مورد بررسی قرار دهیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه برنامه در مرحله پیش تولید قرار دارد و هم‌اکنون دکور و استدیو درحال آماده سازی است، عنوان کرد: «سینما جوان» قرار است در یک بسته یک ساعته از شبکه مستند پخش شود و علاوه بر پخش و گفتگو درباره فیلم‌ های کوتاه، بخش های متنوع دیگری هم برای برنامه در نظر داریم مانند بخش های آموزشی که در آینده با مشخص شدن زمان پخش، بخش های مختلف این برنامه را اطلاع رسانی خواهیم کرد‌.

نظرات کاربران

*
*
*