تعداد بازدید : 49 - تاریخ خبر : شنبه 29 تیر 1398 - 05:28  

معرفی آ ثار برتر هفتمین جشنواره استانی فیلم کوتاه زنجان

آثار برتر هفتمین جشنواره استانی فیلم کوتاه زنجان معرفی شدند.

آثار برتر هفتمین جشنواره استانی فیلم کوتاه زنجان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اختتامیه هفتمین جشنواره استانی فیلم کوتاه زنجان روز پنجشنبه ۲۷ تیر ماه ساعت ۱۸ در تالار هنر فرهنگسرای امام زنجان با حضور معاون سیاسی استانداری،مدیرکل اداره ارشاد و ریاست سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان و اهالی هنر سینما برگزار و طی این مراسم آثار برتر معرفی شدند.

بخش فیلم داستانی:

آقایان محمود حسنی، مصطفی محمودی، ساسان قجر، جمال رحمتی و خانم زهره زمانی هیات داوران بخش فیلم برگزیدگان بخش فیلم را به شرح زیر اعلام کردند:

– بهترین فیلم جشنواره تندیس و لوح تقدیر و جایره نقدی به جباراوجاقلو و مجتبی حیدری برای فیلم گوشه ها و زاویه ها به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و حوزه هنری زنجان

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی به شبنم طارمی برای کارگردانی فیلم زندگی به رنگ نارنجی

– تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به جبار اوجاقلو و مجتبی حیدری برای  بهترین کارگردانی فیلم گوشه ها و زاویه ها

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر مرد به نادر فلاح در فیلم گوشه ها و زاویه ها

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر کودک به سامان میرحسینی در فیلم گوشه ها و زاویه ها

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگر زن نفش مکمل به سرکار خانم کبری شعبانی برای بازی در فیلم زندگی به رنگ نارنجی

 -دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر مرد نقش مکمل به عبدالرضا پارسا برای فیلم بازگشته

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم شبنم طارمی برای ایده جسورانه فیلمنامه بازگشته

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حسن مهرآذر برای تصویربرداری فیلم درختان ایستاده نفس میکشند

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی به وحید انصاری برای تدوین فیلم بازگشته

-دیپلم افتخار و جایره نقدی بهترین موسیقی به آقای احسان ذولفقاری برای فیلم گوشه ها و زاویه ها

-تندیس و دیپلم افتخار جشنواره به پاس یک عمر تلاش تاثیرگذار در سینمای کوتاه کشور به آقای محمود نظرعلیان

بخش مستند

-تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مینا غرقی برای فیلم تنها نخواهم ماند

-شایسته تقدیر و جایزه نقدی به فیروزه پرگاریان برای فیلم پناهگاه

بخش انیمیشن

– تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به لیدا فضلی برای فیلم انیمیشن این سو ، آن سو

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی به جعفر صیادی برای فیلم جادوی عشق

بخش  فیلمهای هنرجویی

-تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم سمیه عابری برای فیلم نَخ و نُت

-دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم آخرین یلدا به خانم شادی علیمحمدی

 همچنین در این برنامه از خانواده های فیلمسازان فقید انجمن سینمای جوان زنجان مرحوم فرداد رستگار و مرحوم حمید بیگلی تجلیل به عمل آمد. لازم به ذکر است به پاس سالها فعالیت درخشان در عرصه سینمای سوپر ۸ و سالها تلاش در جهت تربیت فیلمسازان نسل جوان انجمن سینمای جوان از آقای پرویز رجبلو فیلمساز و تدرس دفتر زنجان در سالهای دور تجلیل به عمل آمد. در پایان برنامه از مربیان زحتمکش دفتر سینمای جوان زنجان آقایان جبار اوجاقلو مربی درس فیلمنامه نویسی ،ناصر قهرمانی مربی درس کارگردانی و محمد تقی سپهری مشاور فیلمهای هنرجویی تقدید به عمل آمد.

فیلمنامه:

همچنین در بخش فیلمنامه آقایان امید شمس و بهمن ارک و سرکار خانم نادره السادات سرکی اعضای هیات داوران فیلمنامه ، برگزیدگان بخش فیلمنامه را به شرح زیر معرفی کردند.

– تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلمنامه گوشه پوسیده مرگ به آقای امیر کرمی

– دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه دوم به حسین مصطفی پور برای فیلمنامه کُپک

– دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه سوم بطور مشترک به سرکار خانم سوسن سلامت برای فیلمنامه پاگرد و آقای حسن مهر آذر به فیلمنامه نزاع

لازم به ذکر است هیئت داوران بخش فیلمنامه هیچ فیلمنامه ای را در خور معرفی به ارگان های حوزه هنری و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری جهت حمایت از تولید با موضوعات ذکر شده در فراخوان جشنواره ، ندانستند.

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان